MMR zveřejnilo podmínky programu COVID - Školy v přírodě

MMR zveřejnilo podmínky programu COVID - Školy v přírodě

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu k podávání žádostí v dotačním titulu COVID - Školy v přírodě. Ubytovací zařízení, která se specializují na pořádání škol v přírodě, tak mohou od 10. prosince žádat o dotaci jako finanční podporu za zrušené nasmlouvané a neuskutečněné pobyty. Ministerstvo má pro žadatele připraveno 65 milionů korun.

„Nemožnost dětí účastnit se na přelomu jara a léta škol v přírodě, mělo velké dopady na ubytovací zařízení, která se na tyto pobyty specializují. Často mají speciální vybavení a podmínky a oproti hotelům, penzionům a dalším ubytovatelům, nemohly začít podnikat již v květnu, ale později. Přišli jsme tak s dotačním programem, který navazuje na náš program COVID-Ubytování a rozšiřuje ho o tyto podnikatele,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Oprávněným žadatelem je provozovatel hromadného ubytovacího zařízení na území ČR, který poskytuje ubytovací služby na základě živnostenského oprávnění na ubytovací služby nebo hostinskou činnost. Žadatel uvede v žádosti o dotaci identifikační údaje provozovny hromadného ubytovacího zařízení, ke kterému se budou vztahovat předložené nasmlouvané pobyty škol v přírodě, neuskutečněné v období od 25. 5. 2020 do 29. 6. 2020 včetně lůžkové kapacity těchto zařízení.

Zdroj informací

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a NejBusiness.cz

Datum

3. prosince 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.734 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál