Nový investor sítě očních klinik Lexum

Nový investor sítě očních klinik Lexum

Síť očních klinik Lexum bude mít nového investora, kterým se stane společnost H2 Equity Partners („H2“). H2 uzavřela se společností Eight Roads dohodu o koupi skupiny Optegra Group (Velká Británie, Polsko a Lexum - Česká republika). K dokončení akvizice dojde po splnění regulačních podmínek a očekává se, že se uskuteční počátkem roku 2021.

Do portfolia sítě Lexum v České republice patří celkem 5 klinik. Lexum je s více než 25letou zkušeností a s více než 500 000 provedenými zákroky vedoucím privátním poskytovatelem komplexní oční péče. Lexum i v následujícím období chystá další růst.

H2 Equity Partners

H2 Equity Partners je přední nezávislá investiční společnost založená v roce 1991. Zaměřuje se na investice do společností napříč všemi sektory, které mají silnou pozici na trhu, konkurenční výhody a významný potenciál růstu. H2 investuje i v sektoru zdravotnictví, sociálních služeb a dodavatelů zdravotnických prostředků a techniky převážně v zemích západní Evropy.

Hlavní partner společnosti H2 Equity Partners, Patrick Kalverboer, řekl: „Jsem velmi rád, že jsme se stali novým investičním partnerem společnosti Optegra Group. Lidé, se kterými jsme se během procesu potkali, na nás udělali obrovský dojem a těšíme se, že v další fázi rozvoje sítě naplno využijí svůj potenciál.“

„Součástí vstupu nového investora je brzké dokončení a realizace mnoha akvizic očních klinik a ambulancí. Zároveň se těšíme na další investice do rozvoje našeho personálu a klinik se společností H2 Equity Partners. Naším společným cílem je vybudovat vedoucí panevropskou síť očních klinik ve více zemích západní, střední a východní Evropy ve prospěch komplexní, kvalitní a dostupné péče všem pacientům.” říká PharmDr. Michal Krejsta, MBA, generální ředitel sítě očních klinik Lexum.

Lexum

Síť očních klinik Lexum vznikla v roce 1993. Před 25 lety jsme byli první v laserové korekci zraku v Čechách. Od té doby nám klienti důvěřují, o čemž svědčí více než 500 000 úspěšných zákroků. Mezinárodní studie kvality ECOS Lexum zařadila mezi nejlepší evropské kliniky. Na klinikách pracuje přes 250 zkušených zdravotnických pracovníků, kteří poskytují komplexní znalosti a služby v oblasti oftalmologie.

Lexum má na českém trhu unikátní postavení. Je vedoucím poskytovatelem péče jak v počtu vykonaných zákroků, tak v její kvalitě. Zabývá se všemi segmenty oční medicíny (léčba šedého zákalu, věkem podmíněná makulární degenerace, transplantace rohovky a laserové operace). Má celorepublikové pokrytí a splňuje všechny indikátory kvality zdravotních pojišťoven.

Lexum investuje do lidí, inovace a kvality:

  • Míra roční fluktuace Lexum zaměstnanců je pod 1%.
  • Do nákupu nejmodernější techniky bylo investováno za poslední 5 let přes 150 mil. korun.

Zdroj informací

Lexum a.s. a NejBusiness.cz

Datum

29. listopadu 2020

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.9145 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál