Obrat Zásilkovny: Meziroční nárůst o 121 %

Obrat Zásilkovny: Meziroční nárůst o 121 %

Skupina Packeta, která vlastní přední českou logistickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst, logistiky a doručení do zahraničí, zaznamenala v prvních devíti měsících letošního roku obrat ve výši téměř 1,45 miliardy korun. V meziročním srovnání jde o nárůst o 121 %. Počet přepravených zásilek dosáhl 23,5 miliónů, což je meziroční navýšení o 107 %. Packeta také výrazně navýšila počet výdejních míst. V České republice jich má aktuálně k dispozici téměř 4 000, celá skupina více než 5 800. V letošním roce očekává Packeta obrat ve výši 2,5 miliard korun a 42 milionů přepravených zásilek.

„K rekordním výsledkům výrazně přispěly všechny trhy, kde skupina Packeta působí. O více než 100 procent jsme rostli na Slovensku, Polsku a v Maďarsku, ještě výrazněji pak také v Rumunsku a Německu. K růstu skupiny stále více přispívá služba Mezi námi pro přepravu zásilek mezi fyzickými osobami, kde aktuální počet doručených zásilek překročil tři miliony. Zásilkovna je od roku 2013 kontinuálně v kladném hospodářském výsledku a pozitivní výsledky, byť silně ovlivněné restriktivními vládními opatřeními z důvodu pandemie COVID na jaře a na podzim, očekáváme i v letošním roce,“ říká Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny a CEO skupiny Packeta. „V současné době se Zásilkovna nachází uprostřed velmi náročné covid-předvánoční sezóny. Již v polovině listopadu doručujeme denně stejný počet zásilek, jako v loňském roce týden před Vánoci. Letos předpokládáme, že za jediný den v týdnu Štědrým dnem přepravíme v České republice více než 550 tisíc zásilek.“

Během letošního třetího kvartálu otevřela Packeta nové depo v Brně a v Jihlavě. Do skupiny přišel nový obchodní ředitel Zásilkovny Jan Došlý a na pozici ředitele nového oddělení Kvality a procesů pak Dalibor Svoboda. Součástí Packety se stala Trayto, společnost zaměřená na automatizaci nabídek ve srovnávačích zboží jako je Heureka nebo Zboží.cz v Česku a na Slovensku. Započala také spolupráce s novým dopravcem do USA, tím se nově stala společnost FedEx. Na konci září spustila skupina také Z-BOXy, bezdotyková soběstačná výdejní místa napájená solárním panelem a ovládaná přes mobilní aplikaci. Jde o unikátní zařízení, nikdo jiný v České republice výdejní boxy na podobném principu nepoužívá.

Zásilkovna

Zásilkovna je ryze český franšízový logisticko-technologický projekt Simony Kijonkové, který vznikl v roce 2010. Od té doby se vypracoval mezi nejúspěšnější společnosti v Česku, které poskytují komplexní logistické služby pro internetové obchody. Zásilkovna je součástí 14 společností holdingu Packeta, který působí v 8 zemích, do 33 zemí doručuje. Holding řídí Simona Kijonková. Zásilkovna provozuje také úspěšnou službu Mezi námi pro doručování zásilek mezi fyzickými osobami. Packeta má aktuálně více než 5 800 vlastních výdejních míst (v ČR je to téměř 4 000 VM), téměř 91 600 partnerských výdejních míst a spolupracuje s téměř 30 000 e-shopy. Obrat skupiny byl v roce 2019 téměř 1,3 miliardy korun, počet přepravených zásilek překonal 19 milionů kusů.

Zdroj informací

Zásilkovna s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

27. listopadu 2020

Fotogalerie

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7665 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál