Xerox PARC pomáhá s výzkumem oceánu

Xerox PARC pomáhá s výzkumem oceánu

Společnost PARC (A Xerox Company) oznámila uzavření smlouvy s Agenturou obrany pro pokročilé výzkumné projekty (DARPA) na další vývojovou fázi v programu Ocean of Things. Ten se zaměřuje na rozšíření znalostí vědců o oceánských oblastech. V této fázi budou do vody umístěny senzory ke sběru dat.

Projekt Ocean of Things, který původně představila organizace DARPA v roce 2017, nasazuje malé a levné driftery v oblasti Jižního pobřeží Kalifornie a v Mexickém zálivu, aby shromažďovali údaje o životním prostředí a dopadu na člověka. Data zahrnují teplotu povrchu moře, jeho stav, povrchové aktivity a dokonce i informace o mořském životě pohybujícím se v této oblasti.

„Oceány pokrývají více než 70 procent zemského povrchu, ale víme o nich jen velmi málo,“ řekl Ersin Uzun, viceprezident a generální manažer týmu the Internet of Things ve společnosti Xerox. „Drifterové shromažďují data, která jsme nikdy předtím nemohli sledovat. To umožňuje trvalé námořní situační povědomí.“

Každý solární drifter má přibližně 20 integrovaných senzorů včetně kamery, GPS, mikrofonu, hydrofonu a akcelerometru. Různé senzory mohou poskytovat data pro širokou škálu oblastí, včetně znečištění oceánů, aquafarmingu a dopravních cest.

Společnost PARC využila své více než padesátileté zkušenosti s vývojem špičkových technologií v oboru a navrhla takového driftera, který nejlépe odpovídá požadavkům programu DARPA. Plovák musel být mimo jiné vyroben z ekologicky bezpečných materiálů, aby mohl přežít v drsných námořních podmínkách rok nebo déle než se bezpečně potopí, a museli být použity pokročilé analytické techniky ke zpracování a sdílení shromážděných údajů.

Společnost PARC postavila pro první fázi projektu 1 500 drifterů a v další fázi dodá až 10 000 kompaktnějších a nákladově efektivnějších řešení. Data získaná v tomto kole pomohou dále optimalizovat finální design, kdy DARPA očekává nasazení velkého množství těchto drifterů, aby poskytovali průběžné informace pro lepší pochopení oceánů, které dnes chybí.

Xerox

Xerox zlepšuje každodenní práci. Zabýváme se technologiemi pro pracoviště, které vytváří a integrují software a hardware pro malé i velké podniky. Xerox přináší své spolehlivé a dlouhodobé zkušenosti pro ty zákazníky, kteří se snaží spravovat informace jak skrze digitální, tak i fyzické platformy. Ať už to byl vynález kopírky, ethernetu nebo laserové tiskárny. Xerox se stal po dlouhou dobu tím, kdo definuje moderní pracovní postupy.

PARC

Společnost Palo Alto Research Center Incorporated (PARC), A Xerox Company, podniká v oblasti vědeckých průlomů. Procvičuje otevřenou inovaci a poskytuje R&D služby, technologie, odborné znalosti, osvědčené postupy a duševní vlastnictví společnostem Fortune 500 a Global 1000, startupům a vládním agenturám a partnerům. Společnost vytváří nové obchodní možnosti, zrychluje uvádění na trh, rozšiřuje interní možnosti a snižuje riziko pro klienty. Od svého vzniku je společnost PARC průkopníkem mnoha technologických platforem - od ethernetového a laserového tisku až po grafické uživatelské rozhraní a všudypřítomné výpočty - a umožnila vznik mnoha průmyslových odvětví. PARC, který byl založen jako nezávislá stoprocentní dceřiná společnost Xeroxu v roce 2002, dnes pokračuje ve výzkumu, který umožňuje průlom pro podniky.

Zdroj informací

Xerox a NejBusiness.cz

Datum

18. listopadu 2020

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.9088 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál