Na digitalizaci vysokých škol dá MŠMT 170 mil.

Na digitalizaci vysokých škol dá MŠMT 170 mil.

MŠMT podpoří digitalizaci vysokých škol, elektronicky a na jednom místě tak bude možné vyřídit například žádost o stipendium či uznání diplomu. MŠMT na takzvanou Jednotnou digitální bránu (Single Digital Gateway - SDG) vyčlení celkem přes 170 milionů korun. Tyto služby by měly být dostupné do konce roku 2023, a to i v angličtině.

Jednotná digitální brána vychází z nařízení Evropského parlamentu a Rady EU. To stanovuje členským státům zpřístupnit pro občany Evropské unie informace o určených životních událostech a elektronizovat postupy k jejich vyřízení, což by jim mělo značně ulehčit a pomoci urychlit vyřizování žádostí na různých úřadech. V oblasti vysokého školství budou takto elektronizovány přihlášky na veřejnou vysokou školu a další záležitosti týkající se studijní agendy a budou usnadněny postupy při podávání žádostí o akademické uznání diplomů.

Pro vysoké školy bude toto nařízení znamenat zejména vytvoření webových stránek, formulářů či překlady textů. V tomto roce MŠMT veřejným vysokým školám zaslalo téměř 7 milionů korun, v letech 2021-22 by pak vysoké školy měly dostat dalších 164 mil. Kč.

Zdroj informací

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a NejBusiness.cz

Datum

11. listopadu 2020

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8594 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál