ČSOB je Nejlepší bankou roku 2020

ČSOB je Nejlepší bankou roku 2020

ČSOB ovládla letošní ročník renomované soutěže Hospodářských novin Nejlepší banka. ČSOB vyhrála hlavní kategorii a současně se umístila na prvním místě i v kategorii Klientsky nejpřívětivější banka. Prestižní ocenění osobně předal generálnímu řediteli ČSOB Johnu Hollowsovi a členu představenstva ČSOB Janu Sadilovi šéfredaktor Hospodářských novin Martin Jašminský.

„Vítězství je pro nás tou nejlepší odměnou za dlouhodobou práci a vynaložené úsilí pro klienty a také potvrzením úspěšnosti naší strategie Digitálně a s lidmi. O to více si ho ceníme v letošním náročném roce. Chci poděkovat všem kolegyním a kolegům za obětavost a nasazení v koronavirové době. Klientům jsme pomohli odložením splátek, rozšířili jsme ještě více naše digitální služby a připravili další aplikace, aby bylo možné většinu produktů a požadavků vyřizovat vzdáleně, což je kvůli epidemii bezpečnější. Zachovali jsme v provozu pobočkovou síť pro ty, co potřebují osobní přístup a poradenství. Pevně věřím, že boj s covid-19 zvládneme a z krize nakonec vyjdeme silnější,“ říká John Hollows, generální ředitel ČSOB.

„I vítězství v kategorii Klientsky nejpřívětivější banka je pro nás skutečně důležité a bereme ho jako velké vyznamenání od klientů. Jejich spokojenost je pro naši práci klíčovým měřítkem, protože naším cílem je být pro ně první volbou. I nadále zůstává naší prioritou zpříjemňovat a zjednodušovat lidem život,” připojuje se Jan Sadil, člen představenstva ČSOB zodpovědný za retail.

Počet aktivních uživatelů mobilního bankovnictví ČSOB Smartbanking kvůli jednoduchosti ovládání a přístupnosti vzrostl v pololetí meziročně o 31 procent, a i internetové bankovnictví stále více lidí ovládá přes mobil. Online je možné ve skupině ČSOB také investovat, pojišťovat se, zařídit stavební spoření nebo zažádat o hypotéku. Od letoška klienti využívají nové aplikace ČSOB Drobné a DoKapsy od ČSOB, které doplní na českém trhu unikátní digitální hlasová asistentka Kate.

Nedílnou součástí podnikání ČSOB je také šetrný přístup k přírodě a udržitelnost. Vlajkovou lodí společenské odpovědnosti je pražský ČSOB Kampus, komplex jedněch z nejmodernějších a nejekologičtějších kancelářských budov v Evropě. Klienty motivuje ke změně myšlení i zelená řada produktů v čele s hypotékou, autopůjčkou, podílovým fondem nebo první platební kartou na trhu, která snižuje uhlíkovou stopu. Ekologické projekty rozvíjí i program ČSOB pomáhá regionům.

Soutěž Nejlepší banka je jedinečná svým hodnocením, které vychází z jasně měřitelných parametrů a zkoumá jak pohled zákazníka, tak akcionáře. Výzkumníci vyhodnocují a bodují více než stovku různých kritérií. Vedle analýzy množství dat se v hodnocení ale projeví i to, jak rychle a profesionálně banka komunikuje s klienty. V roce 2019 byla ČSOB v soutěži Nejlepší banka druhá.

Nejlepší banka Hospodářských novin, cena nejčtenějšího českého ekonomického deníku, se letos rozdávala již podvanácté. Jejím cílem je podpořit rozvoj bankovního sektoru, poskytnout veřejnosti ucelený obraz o finančním trhu a pomoci se snadněji zorientovat v produktech a službách, které finanční instituce nabízejí. Do soutěže organizátoři zařadili 15 bank.

Skupina ČSOB

je vedoucím hráčem na bankovním trhu v České republice. Naše motto „Digitálně a s lidmi“ nejlépe vyjadřuje probíhající investice do inovací a digitalizace, díky nimž neustále zjednodušujeme a zkvalitňujeme obsluhu našich klientů v pobočkách i online prostředí. Naše služby jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dnů v týdnu. Stavíme na unikátním bankopojišťovacím modelu, který nabízí pod jednou střechou vše pro řešení finančních potřeb – od bankovních služeb pod značkou ČSOB či Poštovní spořitelna přes pojištění od ČSOB Pojišťovny až po úvěry na bydlení od Hypoteční banky či Českomoravské stavební spořitelny, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring a Patria Finance.

Své služby poskytujeme všem typům zákazníků – fyzickým osobám, malým a středním podnikům i korporátní a institucionální klientele. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a. s. a NejBusiness.cz

Datum

29. října 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8641 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál