Luwex v Liberci založil divizi čistých prostor

Luwex v Liberci založil divizi čistých prostor

Společnost Luwex, největší český dodavatel technického a technologického zařízení budov, posílila své regionální zastoupení, když v Liberci založila divizi Čisté prostory. Ta se zaměří na komplexní dodávky čistých prostor pro zdravotnictví, potravinářství, elektrotechnický, automobilový nebo farmaceutický průmysl.

Podle Miloslava Máchy, místopředsedy představenstva Luwexu, se této oblasti firma věnuje desítku let, ale rostoucí požadavky trhu na komplexní dodávky už vyžadují tuto specializaci soustředit do samotné divize. „Očekáváme od toho další posílení našich podnikatelských aktivit v Česku a na Slovensku. A také posílení značky v regionu, kde jsme dosud žádné zastoupení neměli,“ vysvětlil.

Divize sama pokryje všechny činnosti od návrhu technického řešení, přes dodávky a montáž, až po validaci a předání zakázky.

„Čisté prostory musí garantovat parametry prostředí, ať již jde o čistotu vzduchu, vlhkost, přetlaky nebo technické provedení. To není jen podmínkou stoprocentní kvality finálního produktu, ale ve zdravotnictví, farmacii a potravinářství také zárukou, že nedojde ke kontaminaci nežádoucím mikrobiálním znečištěním,“ uvedl ředitel divize Václav Daněk.

Nyní Luwex například připravuje dodávku vzduchotechniky do čistých prostor 12 operačních sálů modernizovaného pavilonu chirurgie a ARO českobudějovické nemocnice.

Firma má ještě divize Lehká vzduchotechnika, Těžká vzduchotechnika, Technika chlazení a topení a za sebou už téměř 2100 dokončených projektů v 11 zemích. Od června je součástí slovenské Gremi Klima, působící ve stejném oboru. Tržby skupiny překročí letos 800 milionů Kč.

Luwex zaměstnává přes 80 lidí, kteří projektují a vyrábí lehká vzduchotechnická zařízení a zdroje chladu. Rozvíjí také průmyslovou vzduchotechniku odprašovacích zařízení a větracích systémů do dopravních tunelů. Mezi poslední významné zakázky patří rekonstrukce Státní opery Praha nebo dostavba O2 Malé Arény.

Zatímco Luwex má vedle centrály v Praze také provozovnu v Milevsku, jeho vlastník Gremi Klima má vedle slovenských poboček v Žilině, Bratislavě, Popradu, Nitře a Ružomberoku, zastoupení také v Praze, Českém Těšíně a Českých Budějovicích.

Zdroj informací

Luwex a NejBusiness.cz

Datum

25. října 2020

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.607 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál