Mazars asistoval KB při investici do start-upu Roger

Mazars asistoval KB při investici do start-upu Roger

Oddělení transakčního poradenství Mazars asistovalo Komerční bance při realizaci největší finančně-technologické akvizice v České republice v roce 2020. KB vstoupila do společnosti Roger a její dceřiné společnosti Invoice Financing specializující se na online aukce faktur. V rámci první části transakce získala Komerční banka 24,9% podíl ve společnosti, přičemž v dalších třech letech má přednostní kupní právo získat majoritu.

“Je nám ctí, že si nás Komerční banka vybrala jako poradce při tak významné transakci. Vstup do fin-tech startupu Roger skrz dceřinou společnost KB SmartSolutions výborně zapadá do strategie a budoucích plánu společnosti posouvat produkty a služby nabízené klientům co nejvíce do digitální podoby,” řekl partner transakčního poradenství Jaroslav Křivánek.

Finančně-technologický startup Roger byl založen v roce 2013 a zaměřuje se na zprostředkování online aukcí faktur prostřednictvím investiční platformy, ve které působí více než tisíc nezávislých investorů. Mezi typické uživatele produktu aukce jsou: (i) osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) či menší společnosti, (ii) společnosti s ročním obratem do 60 mil. Kč (tzv. SMEs -small and medium-sized enterprises), (iii) společnosti či OSVČ, které mají sjednané dlouhé platební podmínky se svými obchodními partnery.

KB SmartSolutions je dceřinou společností Komerční Banky zaměřující se na budování partnerství mezi bankou a inovativními fintechy a start-upy a in-house budování start-upů v oblasti finančních-technologii.

Aktuálně do portfolia společnosti v oblasti fin-tech/factoring patří společnosti re:ceeve či PAYMIUM. Na začátku července získala KB SmartSolutions minoritní podíl ve fintech společnosti Uupvest, která poskytuje crowdfundigové investice do nemovitostních projektů a od září tohoto roku se díky proběhlé transakci zařadí do portfolia partnerů i společností Roger a Invoice Financing, které umožním klientům Komerční Banky snadno a rychle získat financování vystavených faktur prostřednictvím online aukce.

Mazars

Mazars je mezinárodní, integrovaná a nezávislá organizace v oblasti auditorských, účetních, daňových a poradenských služeb. Společnost působí v 91 zemích světa. Organizace celkově zaměstnává přes 40 000 odborníků, kteří pomáhají velkým mezinárodním organizacím, středním a menším podnikům, privátním investorům a veřejným osobám v každé částí jejich vývoje. V České republice působí společnost Mazars od roku 1995, poskytuje komplexní služby a zaměstnává 250 lidí.

Zdroj informací

Mazars a NejBusiness.cz

Datum

23. října 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8328 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál