Automobilový průmysl se začíná postupně zotavovat

Automobilový průmysl se začíná postupně zotavovat

Po dramatických měsících způsobených koronavirovou pandemií se automobilový průmysl začíná postupně zotavovat. Opatrně optimistická k jeho vyhlídkám je na počátku letošního podzimu i dceřiná společnost Hödlmayr v Jenči v České republice, Hödlmayr Logistics Czech Republic a.s. Automobiloví odborníci předpokládají, že se trh díky rychlé reakci a nezbytným opatřením ustálí do konce roku 2020 na zhruba 70/75 procentech objemu roku loňského. A tak v duchu hesla „Vždy o krok napřed“ zůstává i v těchto obtížných časech na pořadu dne rozšíření areálu firmy.

„Také my, jako zaměstnavatelé, jsme zavedli program Antivirus určený na ochranu pracovních míst. Celkem se do něj přihlásilo v půměru 50 zaměstnanců. Tato forma podpory skončí v srpnu říjnu. V období od dubna do června přešli prakticky všichni naši administrativní pracovníci na home office. Ve společnosti jsme také implementovali všechna doporučená bezpečnostní opatření. Naší nejvyšší prioritou zůstává nejlepší možná ochrana všech zaměstnanců,“ vypočítává opatření přijatá v posledních měsících výkonná ředitelka společnosti Hödlmayr Logistics Czech Republic a.s. Eva Kaňovská, a současně dodává: „První polovinu roku značně poznamenal vliv epidemie Covid-19, ale už během letních prázdnin, což v jiných letech bývá období poklesu objemů zakázek, se situace začala obracet k lepšímu. Pokud na podzim nenastanou žádné nepředvídané okolnosti, můžeme předpokládat, že se trh odpovídajícím způsobem uklidní.“

Rozšiřování skladovacích kapacit nebylo zrušeno, pouze odloženo

Plánované rozšiřování skladovacích kapacit stále probíhá a mělo by také realizováno do konce letošního roku. Tím se areál společnosti v Jenči rozšíří o plochu 12.000 čtverečních metrů, na nichž vznikne 670 nových parkovacích míst.

Hödlmayr Logistics Czech Republic

Hödlmayr Logistics Czech Republic a.s. je s přibližně 30% podílem jedním z největších hráčů na lokálním trhu. V současné době zaměstnává 285 lidí a má k dispozici flotilu 166 přepravníků automobilů. V hlavním sídle společnosti v Jenči u Prahy provozuje skladové plochy s kapacitou 3.610 vozidel. Obrat dceřiné společnosti Hödlmayr dosáhl v ČR v roce 2019 okolo 33.472 miliónů eur.

Hödlmayr International AG

Společnost Hödlmayr International AG je mezinárodně působící rodinný podnik specializovaný zejména na přepravu vozidel, sídlící ve Schwertbergu (Rakousko). Činnost společnosti pokrývá celý dodavatelský řetězec – od převzetí vozů z výrobního závodu, případně z přístavu, až po dodávku prodejci vozidel nebo provozovateli vozového parku. Společnost přepraví přibližně 1,75 milionu vozidel ročně. Hödlmayr International AG se svými dceřinými společnostmi působícími v 16 zemích zaměstnává dva tisíce pracovníků. Společnost disponuje 800 nákladními transportéry, patnácti nákladními vlakovými soupravami a nabízí skladovací plochy s kapacitou 55 tisíc automobilů. Obrat společnosti dosáhl v minulém roce 300 miliónů Eur.

Zdroj informací

HÖDLMAYR Logistics Czech Republic a.s. a NejBusiness.cz

Datum

15. října 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.723 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál