T-Mobile úspěšně ukončil testy v rámci projektu C-Roads

T-Mobile úspěšně ukončil testy v rámci projektu C-Roads

Projekt C-Roads má za úkol zajištění inteligentní a bezpečné mobility v evropských státech. T-Mobile se v jeho rámci zaměřil na včasné rozpoznávání dopravních komplikací a rychlou identifikaci nebezpečných situací. Data získaná z jednotlivých zdrojů navíc rozšířil o další údaje a zlepšil tak kvalitu poskytovaných informací.

C-Roads, jako jednotný celoevropský systém předávání dopravních informací, bude zajišťovat aktuální a věrohodné informace o dopravní situaci. Řidiči se díky němu budou moci operativně vyhnout koloně, připravit se na silnou lokální bouřku, případně včas zpomalit, pokud se budou blížit k nehodě. Data budou do systému proudit z čidel různých výrobců v automobilech i infrastruktuře a zpracovávat je bude řada vládních i soukromých organizací. A právě přenos dat mezi jednotlivými systémy pomocí různých technologií prověřily s úspěchem testy, které T-Mobile uskutečnil během letošního jara a léta.

„Díky technologii, kterou T-Mobile do C-Roads přispívá, je projekt opět o krok blíž svému cíli. Tím je spolehlivé a bezpečné řízení dopravy v nadnárodním evropském měřítku, kde budou stejně jako například v letecké dopravě garantem dopravních informací jednotlivé státy,“ říká Martin Buša, ředitel divizí ICT služeb T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom, a dodává: „C-Roads propojí všechny náležité systémy v rámci dopravní infrastruktury, naučí je vzájemně komunikovat a předávat informace, které budou ověřené a státem garantované.“

T-Mobile se v projektu zaměřil na události typu Traffic jam ahead (varování před kolonou) nebo Weather condition warning (varování před špatným počasím) a Hazardous area notification (varování před nebezpečnými místy na silnici). Tyto informace T-Mobile předával prostřednictvím integrační platformy všem partnerům projektu C-Roads.

T-Mobile také vyvinul aplikaci Dopravní rádce, která ukazuje údaje ze systému v podobě srozumitelné pro řidiče. Aplikace agreguje dopravní informace z několika oficiálních zdrojů (dopravní informace z C-Roads obohacuje o data z mobilní sítě a z Chytrého auta T-Mobile, informace o aktuální meteorologické situaci, seznam nebezpečných lokalit). Zobrazuje tedy všechny dostupné dopravní informace, varuje například před zácpami a před meteorologickými jevy s vlivem na dopravu, nehodách nebo předpokládaném zdržení na trase. Aplikace pracuje v systémech Android i iOS a v tuto chvíli je dostupná pouze účastníkům pilotního provozu.

T-Mobile Czech Republic

Společnost T-Mobile Czech Republic, člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, je s téměř 6,3 milionu zákazníků jedničkou na českém trhu. T-Mobile je integrovaným operátorem a kromě mobilních a pevných telekomunikačních služeb nabízí i komplexní ICT řešení. Svým klientům poskytuje nadstandardní služby ve vysokorychlostní síti, což prokazuje i srovnávací měření kvality sítí umlaut (dříve P3), v němž T-Mobile již potřetí získal ocenění Best-in-Test.

T-Mobile Czech Republic klade důraz na odpovědný přístup k okolí a ke společnosti. Drží se férových pravidel podnikání, pomáhá na svět prospěšným aplikacím a službám, podporuje neziskové organizace, drobné podnikatele i jednotlivce a pomáhá při mimořádných událostech. Zaměstnanci společnosti působí jako dobrovolníci na řadě míst celé republiky.

Zdroj informací

T-Mobile Czech Republic a NejBusiness.cz

Datum

13. října 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7786 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál