HOPI převzala tisící vozidlo Scania

HOPI převzala tisící vozidlo Scania

Jedna z nejvýznamnějších logistických společností v CEE regionu, HOPI s.r.o., převzala už tisící vozidlo značky Scania. Symbolický klíč od vozu převzal zakladatel společnosti HOPI HOLDING a.s. František Piškanin. O místo za volantem jubilejního vozu přitom soutěžila desítka nejlepších řidičů společnosti.

První vozidlo značky Scania si společnost HOPI pořídila už v roce 1999. „V podnikání je důležité partnerství a já mám velkou radost, že naše spolupráce měla a má stále smysl. Výsledkem je pak toto jubilejní tisící vozidlo,“ říká zakladatel HOPI HOLDING a.s. František Piškanin. Jeho slova potvrzuje generální ředitel Scania CER James Armstrong. „Jsme opravdu hrdí na tuto dlouhotrvající partnerství mezi dvěma progresivními a inovativními společnostmi. Je nám proto ctí předat toto vozidlo Scania s pořadovým číslem 1 000 a věříme, že tato úspěšná spolupráce bude pokračovat i v budoucnu.“

V souvislosti s převzetím jubilejního tisícího vozu uspořádala společnost HOPI mezi vlastními řidiči soutěž o to, kdo za volant usedne. Rozhodovalo se mezi desítkou současných řidičů HOPI, kteří se o svěřené vozy doposud nejlépe starali. Předvýběr přitom určovala kritéria spojená například s dosavadní spotřebou paliva či bezpečností při řízení.

Tato desítka se pak utkala v ryze praktické disciplíně, která se skládala z pěti částí: couvání na rampu, nakládky palet, odjezdu, následně opět příjezdu k rampě a závěrečného vyložení celého nákladu palet. Rozhodoval přitom nejen výsledný čas a rychlost, dbalo se také na bezpečnost, takže řidiči mohli dostat trestné body například za nepoužití klínu, reflexní vesty, bezpečnostní obuvi nebo nezajištění palet při odjezdu z rampy. Absolutním vítězem se nakonec stal Olexandr Stahkov, který u HOPI pracuje již 5 let. Nově tak usedne za volant jubilejního tisícího vozu, jenž se pyšní speciálním zeleným lakem a grafikou, která tuto významnou metu připomíná. Od ostatních vozidel společnosti HOPI je tak jednoduše rozeznatelný.

HOPI patří mezi nejvýznamnější logistické společnosti v regionu střední a východní Evropy. Největší podíl ve stávající flotile vozidel má právě značka Scania. „Se Scánií to bylo pro HOPI velký krok kupředu,“ uzavírá František Piškanin.

Zdroj informací

HOPI s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

12. října 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7347 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál