Roky očekávaný obchvat Olbramovic má zelenou, za dva roky bude hotový

Roky očekávaný obchvat Olbramovic má zelenou, za dva roky bude hotový

Stavební stroje konečně vyjedou na dlouho očekávaný obchvat Olbramovic na Benešovsku na silnici I/3. Za dva roky se tak desetitisíce aut denně přesunou na 3,4 kilometrů dlouhou přeložku. Ministerstvo dopravy totiž zamítlo odvolání proti vydanému stavebnímu povolení.

„Obyvatelé Olbramovic si konečně oddechnou, neboť přes jejich obec přestanou jezdit těžké kamiony, autobusy a desetitisíce aut denně. Ředitelství silnic a dálnic chce v listopadu vybrat stavební firmu, následně začne samotná stavba. Obchvat má být hotový v roce 2022,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček. Stavba má podle Ředitelství silnic a dálnic vyjít na 478,5 milionů korun.

Vybudování přeložky silnice I/3 mimo střed obce Olbramovice významně ovlivní plynulost silničního provozu, čímž dojde ke zkrácení doby jízdy, a tím i ke snížení emisí. Dnešní silnice dělí obec na dvě poloviny, což podstatně zhoršuje životní prostředí v obci, a zejména v dopravních špičkách vytváří velmi nebezpečné situace pro chodce.

V minulých letech byly postupně připravovány a následně prováděny po úsecích přeložky I/3, tj. obchvaty měst a obcí, dochází zde rovněž k výstavbě mimoúrovňových křižovatek a rozšíření na střídavý třípruh. Cílem je uspořádání jízdních pruhů 2+1 v celém úseku Mirošovice–Benešov–Bystřice. Přeložka mimo Olbramovice byla připravována v návaznosti na úseky Tomice a Votice již v osmdesátých letech. Oba zmíněné úseky byly realizovány a jsou v současné době v provozu.

Silnice I/3 představuje jednu z hlavních spojnic mezi Prahou a jihem České republiky, a proto k její modernizaci a zkapacitnění dochází, aniž by se s ní počítalo jako s alternativou k výstavbě plnohodnotné dálnice D3.

Zdroj informací

Ministerstvo dopravy ČR a NejBusiness.cz

Datum

3. října 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 2.341 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál