Emirates: Refundace již za cca 30 miliard Kč

Emirates: Refundace již za cca 30 miliard Kč

Emirates oznamuje, že do prvního týdne v záři vrátila svým zákazníkům již více než 5 miliard AED (cca 30 mld. Kč) v souvislosti s pandemií COVID-19. To ukazuje, jak moc je společnost odhodlána splnit svůj závazek a kompletně dokončit refundační proces.

Od března bylo dokončeno již více než 1,4 milionů refundačních procesů, což odpovídá zhruba 90 % požadavků, které se za tu dobu u společnosti nahromadily. Spadají tam všechny žádosti od zákazníků po celém světě, které společnost obdržela do konce června. Výjimku tvoří několik případů, které budou posuzovány individuálně.

Od začátku pandemie investovala Emirates zdroje navíc, aby byla schopna zlepšit svoje provozní kapacity. Aerolinka rovněž i nadále pracuje se svými partnery, což pomůže těm cestujícím, kteří si svoje letenky zakoupili přes cestovní kanceláře a další zprostředkovatele.

Sir Tim Clark, prezident Emirates Airline, říká: „Chápeme, že pro naše zákazníky je i jedna zbývající nevyřízená žádost o refundaci příliš. Opravdu se snažíme vše splnit a vyřídit tyto nahromaděné požadavky, jedná se skutečně o bezprecedentní situaci v obrovském měřítku.
Většina případů je jasná, proto je řešíme rychle. Ale existují rovněž případy, které vyžadují o trochu více času, neboť je potřeba, aby je náš tým zákaznické podpory prošel řekněme ručně a krok po kroku. Nesmírně si vážíme trpělivosti a porozumění našich zákazníků.“


Cestování po celém světě se pomalu obnovuje a Emirates začaly postupně rovněž znovu zavádět provoz pro osobní přepravu. Vždy je samozřejmě zajištěna bezpečnost zákazníků a jejich příjemný cestovní zážitek.

 

Celá řada nových opatření

Společnost zavedla řadu opatření, v leteckém průmyslu nevídaných, aby se její zákazníci cítili bezpečně a získali ztracenou důvěru v létání a cestování. Opatření obsahují například bezplatné pokrytí finančních nákladů na léčbu či povinnou karanténu v případě onemocnění virem COVID-19 během cest, flexibilní rezervace a hygienické kroky po celou dobu cesty.

Emirates v současné době létá do více než 80 měst. Zákazníci Emirates mohou využít spojení mezi Afrikou, Blízkým Východem a asijsko-pacifickým regionem s přestupním spojením v Dubaji, kterou mohou také navštívit, a to díky směrnicím, které povolují vstup do města cestujícím s obchodním či turistickým záměrem.
Všichni cestující (i tranzit) mířící do Dubaje a Spojených arabských emirátů se musí povinně prokázat negativním PCR testem na COVID-19, včetně občanů a rezidentů SAE, turistů, a to bez ohledu na zemi, ze které přicházejí.

Dubaj nabízí svým návštěvníkům prosluněné pláže, kulturní a historické zajímavosti, proslavenou pohostinnost i mnoho možností pro relaxaci a zábavu. Patří mezi jedno z prvních měst, které od World Travel and Tourism Council (WTTC) získalo označení Safe Travels. V loňském roce město navštívilo 16,7 milionů lidí, konalo se tam více než sto akcí a výstav světového formátu.

Zákazníci Emirates při nástupu do letadla obdrží hygienický balíček obsahující ochranou masku, rukavice, dezinfekci na ruce a antibakteriální ubrousky. Emirates také nabízí bezplatné pokrytí finančních nákladů na léčbu či povinnou karanténu v případě onemocnění virem COVID-19 během cest, a to včetně codesharových letů s flydubai. Tuto možnost mohou využít všichni cestující, jejichž let se uskuteční do 31. října 2020. O finanční pomoc mohou zákazníci žádat po dobu 31 dnů od prvního letu v rámci plánovaných cest.

Zdroj informací

Emirates Airline a NejBusiness.cz

Datum

18. září 2020

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.3664 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál