Phison prodá společnosti Kingston Technology svůj podíl v jejich společném podniku

Phison prodá společnosti Kingston Technology svůj podíl v jejich společném podniku

Společnost Kingston Technology Europe Co LLP, která je pobočkou společnosti Kingston Technology Company, Inc., světového lídra v oblasti paměťových produktů a technologických řešení, oznamuje, že společnost Phison (TPEx:8299) prodá společnosti Kingston Technology Corporation svůj podíl ve společnosti Kingston Solutions, Inc. (KSI). Ta je společným podnikem obou společností. Transakce umožní společnosti Kingston stát se většinovým vlastníkem společnosti KSI. Společnost Phison se bude i nadále věnovat výzkumu a vývoji svých technologií a poskytovat společnosti Kingston mimořádnou podporu a služby.

Společnosti Phison a Kingston založily KSI v roce 2010 jako společný podnik pro usnadnění a urychlení vývoje paměťových karet eMMC (Embedded Multi-Media Card). To umožnilo oběma společnostem uvést produkt rychleji na trh. Společnost KSI využila odborné znalosti Phisonu o technologii řadičů a zkušenosti Kingstonu v oblasti paměťových řešení, a stala se tak rychle lídrem na trhu produktů s vestavěnou pamětí (embedded memory), obsahujících paměť i řadič v jednom modulu.

„Kingston není jen dlouhodobým partnerem společnosti Phison, ale také jedním z hlavních podporovatelů jejího růstu. Budeme proto spolu i nadále úzce spolupracovat. Podíl v KSI prodáváme společnosti Kingston, abychom se mohli lépe soustředit na další vývoj naší klíčové technologie a také na lepší strategii našich podnikatelských cílů. Tento společný podnik našich dvou společností byl velmi úspěšný a posloužil svému účelu – urychlil uvedení eMMC karet na trh,“ říká Khein-Seng Pua, CEO a předseda společnosti Phison, a dodává: “Společnost Phison se zavázala, že bude nadále poskytovat technickou podporu KSI i odběratelům jejích produktů se zabudovanou pamětí na stále stejné špičkové úrovni.“

„Toto průmyslové odvětví i naše firmy se během posledních 10 let rozrostly, a tak nastal vhodný čas k této transakci. Společnosti Kingston dává větší flexibilitu při poskytování služeb její rozmanité zákaznické základně po celém světě a umožňuje lepší sladění strategií a zdrojů mezi KSI a její mateřskou společností Kingston Technology,“ říká Darwin Chen, předseda představenstva Kingston Solutions, Inc. „Phison zůstává naším dlouhodobým strategickým technologickým partnerem, protože její řadiče jsou součástí mnoha našich produktů, včetně SSD disků, USB flash disků a paměťových karet.“

Hodnota této transakce činí 1781 640 000 tchajwanských dolarů (NT$).


Kingston Technology Europe Co LLP

Kingston Digital Europe Co LLP je výrobcem flash paměťových zařízení a pobočkou Kingston Technology Company, největšího světového nezávislého výrobce paměťových produktů. Kingston vyvíjí, vyrábí a dodává paměťové produkty pro stolní počítače, notebooky, servery nebo tiskárny a také flash paměti pro počítače, digitální kamery/fotoaparáty nebo mobilní zařízení. V rámci +svojí globální sítě dceřiných firem a poboček má Kingston výrobní zařízení v Kalifornii, na Taiwanu a v Číně a obchodní zástupce ve Spojených státech, v Kanadě, v Evropě, v Rusku, v Turecku, na Ukrajině, v Austrálii, v Indii, na Taiwanu, v Číně a v Latinské Americe.

PHISON

Společnost Phison Electronics Corp. (TPEX: 8299) je světovým lídrem v oblasti integrovaných řadičů NAND flash pamětí a datových úložišť. Poskytujeme celou řadu služeb od vývoje řadičů, systémové integrace a licencování našich návrhů až po komplexní řešení na klíč pro produkty zahrnující SSD (PCIe/SATA/PATA), eMMC, UFS, SD a USB paměti určené pro běžné uživatele i velké podniky.

Zdroj informací

Kingston, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

20. července 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.5232 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál