Zásilkovna má v České republice již 3 000 výdejních míst

Zásilkovna má v České republice již 3 000 výdejních míst

Zásilkovna, přední česká logisticko-technologická firma, dosáhla dalšího rekordního milníku své desetileté historie. Počet výdejních míst, kde si lidé mohou vyzvednout nebo poslat své zásilky, překonal v České republice hranici 3 000. V letošním roce plánuje Zásilkovna navýšit jejich počet na 4 000. Výdejní místa bude rozšiřovat také v zahraničí, především na Slovensku (cíl pro 2020 je 1200), Maďarsku (790) a Rumunsku (800). Celkově by skupina Packeta, majitel Zásilkovny, měla na konci letošního roku mít kolem 6 800 výdejních míst. Výdejní místa jsou jedním z klíčových partnerů celé skupiny a pro zákazníky stále více oblíbeným způsobem vyzvedávání jejich zásilek.

„Navzdory koronaviru, kdy byla řada našich výdejních míst po celé Evropě dočasně uzavřena, se nám jejich počet stále daří navyšovat. Celá e-commerce prožívá v důsledku pandemie velký boom. Meziroční růst v České republice by měl dosáhnout až 20 procent a atakovat hranici 190 miliard korun. Zájem o nákupy po internetu ale vidíme ve všech zemích, kde působíme. Proto je navyšování počtu výdejních míst, a tím i zvyšování dostupnosti zásilek pro zákazníky, jedním z našich důležitých obchodních cílů letošního roku,“ říká Milan Šmíd, marketingový ředitel Packety, majitele Zásilkovny.

Zásilkovna je součástí skupiny Packeta, která doručuje zboží do všech zemí EU, dále pak do Švýcarska, Ruska, na Ukrajinu a do USA. V zemích, kde nevyužívá vlastní výdejní místa, přepravuje zboží do široké sítě partnerských výdejních míst, kterých je aktuálně téměř 91 600 (např. v Rusku je to 42 000 partnerských výdejních míst, ve Francii 19 000, v Polsku přes 8500, na Ukrajině téměř 6 400).

V loňském roce byl obrat skupiny Packeta 1,3 miliard korun. V meziročním srovnání šlo o 60% nárůst. Počet přepravených zásilek byl 19 milionů, meziročně o 84 % více. V letošním roce očekává Packeta obrat ve výši 2,5 miliard korun a 35 milionů přepravených zásilek.

Zásilkovna

Zásilkovna je ryze český franšízový logisticko-technologický projekt Simony Kijonkové, který vznikl v roce 2010. Od té doby se vypracoval mezi nejúspěšnější společnosti v Česku, které poskytují komplexní logistické služby pro internetové obchody. Zásilkovna provozuje také úspěšnou službu Mezi námi pro doručování zásilek mezi fyzickými osobami. Zásilkovna je součástí skupiny Packeta, která působí ve všech zemích EU, dále pak ve Švýcarsku, v Rusku, na Ukrajině a v USA. Packeta má aktuálně více než 4000 vlastních výdejních míst, téměř 91 600 partnerských výdejních míst a spolupracuje s více než 28 000 e-shopy. Obrat skupiny byl v roce 2019 téměř 1,3 miliardy korun. Počet přepravených zásilek překonal 19 milionů kusů.

Zdroj informací

Zásilkovna a NejBusiness.cz

Datum

18. července 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 2.0241 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál