Doosan Škoda Power úspěšně spustila dvě 200MW turbíny v saúdskoarabské paroplynové elektrárně Fadhili

Doosan Škoda Power úspěšně spustila dvě 200MW turbíny v saúdskoarabské paroplynové elektrárně Fadhili

V paroplynové elektrárně Fadhili poblíž saúdskoarabského průmyslového města Jubail na pobřeží Perského zálivu fungují od letošního března dvě dvoutělesové kondenzační turbíny DST-S10 bez přihřívání a s axiálním výstupem.

Za kombinovaným paroplynovým cyklem Fadhili s celkovou kapacitou 1509 MW stojí trojice vlastníků – ropný gigant Saudi Aramco, státní energetický koncern Saudi Electricity Company a francouzská společnost Engie. 1100 MW výkonu bude použito pro dodávku elektřiny pro místní průmysl a obyvatelstvo a zbývajících 400 MW bude použito pro vlastní potřeby elektrárny a těžbu plynu. Dvě turbíny Doosan Škoda Power z celkového výkonu vyrobí 418 MW. Současně společnost dodávala i příslušenství v rozsahu potrubí, řídicí systém včetně polní instrumentace, systém ucpávkové páry a odvodnění, olejový systém a vysokotlakou hydrauliku.

„Realizace projektu probíhala hladce především díky synergii a úzké spolupráci v rámci skupiny s EPC dodavatelem Doosan Heavy Industries & Construction Co. Projekt musel být realizován pro elektrickou síť s nestandardní frekvencí 60 Hz a s nutným dodržením místních norem a požadavků na seismicitu. Na montáž a uvádění do provozu dohlíželi naši zkušení techničtí poradci, kteří společně s korejskými kolegy předali bloky do komerčního provozu. Projekt je nyní v záruce, během které poskytneme uživateli veškerou podporu pro bezproblémový provoz zařízení,“ říká manažer projektu Jindřich Závodný.

Pro Doosan Škoda Power se jedná o první instalaci zařízení na území Saudské Arábie. Na Blízkém východě můžete turbíny Doosan Škoda Power najít například v projektech Zarqa v Jordánsku (185 MW) nebo Salalah II v Ománu (2x89 MW).

Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power je součástí silné skupiny společností sjednocených pod Doosan Group, která svým zákazníkům po celém světě dodává špičkové technologie a služby vysoké kvality a hodnoty.

Doosan Škoda Power je předním světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, zejména pak soustrojí parní turbína - generátor ve výkonovém rozsahu 3 až 1 200 MW. Firma má bohaté zkušenosti a reference v aplikacích pro paroplynové a fosilní elektrárny, CHP, jaderné elektrárny a solární elektrárny (CSP), spalovny biomasy, atd. V oblasti servisu společnost nabízí generální opravy s výměnou opotřebených komponent, dlouhodobý pozáruční servis nebo retrofit či modernizaci parní turbíny vlastní i cizí výroby. Každoroční investice do výzkumu a vývoje zajišťují nabídku vysoce kvalitních produktů, které splňují specifické požadavky zákazníků.

Zdroj informací

Doosan Škoda Power a NejBusiness.cz

Datum

16. července 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 2.0871 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál