Už 100 restaurací umožňuje objednat i platit bezkontaktně

Už 100 restaurací umožňuje objednat i platit bezkontaktně

Objednat a zaplatit přímo z mobilu si můžete už ve více než stovce českých podniků. Oznamuje společnost Storyous, která dodává tuzemským gastro provozům pokladní systémy. Ty od května rozšířila o bezdotykové řešení OneMenuQR, jež umožňuje objednávat i platit online bez přítomnosti obsluhy.

„Naším dlouhodobým cílem je celou gastronomii zjednodušit tak, aby se personál staral hlavně o pohodlí hosta, dobré jídlo a kvalitní obsluhu. Chceme aby veškeré propojení objednávek s kuchyní nebo dodavateli bylo co nejjednodušší. OneMenu je dalším krokem tohoto procesu a moc mne těší, že je o něj tak velký zájem,” říká Igor Třeslín, ředitel technologické společnosti Storyous.

Pilotní verzi objednávek přes vlastní telefon hosta, skrze takzvané OneMenu, spustilo Storyous v největší pražské restauraci Červený Jelen v půlce letošního května. Host si může pohodlně objednat a zaplatit ve webovém prohlížeči telefonu bez nutnosti instalovat aplikaci.

„Nápad na OneMenu vznikl v reakci na pandemii koronaviru a zvýšené požadavky na hygienu. Dnes už restaurace novinku zavádějí hlavně z důvodu zrychlení provozu a ušetření nákladů na obsluhu. Nejvíce OneMenu využívají podniky, kde se ve vytížených časech tvoří špička a utíkají jim kvůli tomu objednávky,” dodává Třeslín.

Registrace do OneMenu probíhá pouze zadáním e-mailu, na který je po zaplacení odeslaná účtenka. Během prvního měsíce provozu přibyla i možnost zanechat dýško obsluze. Nově nabízí OneMenu také platby skrze mobilní peněženku v Apple Pay. „Hosté tak nemusí přemýšlet nad tím, zda mají u sebe dostatek hotovosti. OneMenu se těší velkému zájmu ze strany horských chat nebo hospod, kam chodí typicky cyklisté, kde je pro lidi pohodlnější platit kartou, ale doposud jim to nebylo vždy umožněno,” komentuje Třeslín.

Už teď si QR objednání mohou lidé vyzkoušet při výletu na Kolínskou boudu nebo v oblíbených Žlutých lázních v Praze. Populární je u restaurací, které se snaží své provozy řídit efektivně, jako například Musa v Radotíně nebo liberecká Mykina.

V době, kdy se tržby v gastronomii restaurací se systémy Storyous stabilizují, projevují největší zájem o inovace hlavně restaurace s velkým prostorem, kde obsluha denně ujde velké vzdálenosti při vyřizování objednávek, typicky už zmíněný Červený Jelen. Do svých restaurací OneMenu postupně začínají začleňovat i známé pivovary, které je budou postupně přidávat do svých provozoven.

Storyous

Společnost Storyous vytváří komplexní restaurační systém, který zjednodušuje každodenní úkony spojené s gastronomickým provozem. Automatizuje procesy díky propojení s dodavateli nebo účetními a hotelovými systémy, aktuálně zpracovává 10 procent obratu v české gastronomii.

Zdroj informací

Storyous a NejBusiness.cz

Datum

13. července 2020

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

27. dubna 2025

SGEF reportuje 36% nárůst financování strojů a technologických zařízení

Société Générale Equipment Finance (SGEF), tuzemský lídr nebankovního financování firem a člen Skupiny...

25. dubna 2025

Flexibilních kanceláří v Česku už je přes 172 500 metrů čtverečních. A bude jich více i v regionech

Flexibilní kanceláře v Česku zažívají rekordní růst. Po utlumení poptávky během pandemie sledujeme výrazné...

22. dubna 2025

IROP v roce 2024: 2 409 podpořených projektů a investice za 26,5 miliardy korun

Integrovaný regionální operační program (IROP) v roce 2024 významně podpořil rozvoj regionů napříč všemi...

17. dubna 2025

Inspekce práce v loňském roce při kontrolách odhalila téměř 2 tisíce nelegálně pracujících osob

V uplynulém roce 2024 bylo při kontrolách Státního úřadu inspekce práce odhaleno téměř 2 tisíce nelegálně...

9. dubna 2025

ABB, Smart View a Keyence otevřely studentům dveře do reálného světa robotiky na RoboVision Hackathonu

ABB, Smart View a Keyence uspořádali RoboVision Hackathon, který studentům nabídl jedinečnou možnost...

8. dubna 2025

Exportéři hledají nové trhy. Diverzifikace je klíčem ke stabilitě a odolnosti

České firmy přehodnocují své exportní strategie v reakci na geopolitický vývoj, regulatorní změny a...

10. března 2025

Česká EAG ohlásila dvě akvizice v Německu za více než miliardu

osud roztříštěný evropský trh se softwarovými, datovými a analytickými nástroji pro obchodování s novými i...

28. února 2025

Evropská komise schválila Česku podporu na výrobu tepla z biomasy

Evropská komise schválila podle pravidel EU pro veřejnou podporu český program ve výši přibližně 2,6...

27. ledna 2025

Nůžky odměňování žen a mužů v Česku jsou pořád rozevřené

Mind the gap. Hlášení, které v anglicky mluvících zemích upozorňuje cestující v metru na prostorovou...

22. ledna 2025

Půjčka pro podnikatele je spojená s minimální administrativou

Jen krátká smlouva a žádné osobní jednání, přesně o tom jsou moderní úvěry, které lze vyřešit z pohodlí...

Reklama

Page generated in 1.1762 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál