Společnost 3M ve své kategorii obhájila titul Podnik roku AutoSAP

Společnost 3M ve své kategorii obhájila titul Podnik roku AutoSAP

Sdružení automobilového průmyslu každoročně vyhlašuje nejúspěšnější firmy ze svého oboru. Hodnotící kritéria se opírají především o ekonomické ukazatele. V kategorii firem do 250 zaměstnanců se Podnikem roku 2019 stala technologická společnost 3M.

„Našim partnerům nabízíme inovativní a spolehlivá technologická řešení. I díky nim mohou svou práci odvádět na špičkové úrovni,“ říká Rudolf Melezinek, Technical Manager ve společnosti 3M. Firma, která stojí na aplikaci vědeckých poznatků do reálného života, se v automobilovém sektoru tradičně zaměřuje především na fenomén snižování hmotnosti, na perfektní péči o lak, design autofolií, a zúročuje také své know-how při vývoji aplikací a výrobků v oblasti elektrických vozidel.

Hodnotícími kritérii pro soutěž Podnik roku jsou každoročně tři oblasti – hospodářský výsledek před zdaněním, přidaná hodnota na pracovníka, meziroční změna tržeb za prodej vlastních výrobků a služeb, a nakonec tržby za prodej vlastních výrobků a služeb na zaměstnance. Všechna kritéria mají stejnou váhu a konečné pořadí firem je pak vždy dáno součtem umístění podle jednotlivých kritérií.

Chytrá řešení 3M pro automobilový průmysl:

3M Glass Bubbles jsou skleněné mikrokuličky, které odlehčují plasty, a zároveň mají vysokou pevnost.

Oboustranné lepicí akrylátové pásky 3M umožňují spolehlivé spojování plastových komponent, přičemž jsou výrazně lehčí, než kovové spojovací materiály a navíc nerezaví.

Ochranné fólie 3M (Solar Films) odrážejí teplo, díky tomu se vůz nepřehřívá a klimatizace nemusí běžet naplno.

Fólie 3M Scotchshield se používá na skla, aby zvýšila odolnost proti průrazům. Skleněné panely se tak mohou vyrábět s nižší tloušťkou, která méně váží.

Thinsulate jsou zvukově izolační rohože vyrobeny z polyesterových a polypropylenových vláken s hustotou 200 - 400 g / m2. Skoro nic neváží, a přitom díky nim není motor skoro slyšet.

Třecí podložky 3M jsou tenké ocelové desky s bezproudovým diamantovým povlakem. Působí jako kolíky spojující dva kovové povrchy, díky nimž celé spojení může přenášet až čtyřikrát větší točivý moment na hřídel převodovky nebo účinně zabraňovat vzájemnému pohybu šroubových součástí řízení. Toto řešení umožňuje použít menší počet a velikost šroubů na spojení nebo navrhovat menší ozubená kola, nesoucí stejné zatížení.

O společnosti 3M

3M je přední globální technologická společnost se sídlem v St. Paul v USA. Již déle než 100 let vyvíjí inovativní výrobky a řešení pro průmysl, energetiku a telekomunikace, bezpečnost a zabezpečení, zdravotnictví, kancelář a domácnost. Diversifikované portfolio 3M zahrnuje přes 50 tisíc výrobků. Všechny výrobky spojuje jedna vlastnost – v daném odvětví představují inovativní řešení, které kromě důmyslnosti a efektivity podporuje udržitelnost, bezpečnost a zdraví lidí. Výrobky 3M se nabízí například pod značkami Scotch®, Post-it®, 3M™ Spofaplast®, FUTURO™, VHB™, Dual Lock™, Scotch-Brite™, Trizact™, Cubitron™, Bumpon™, 3M™ Novec™, Dyneon™, Thinsulate™, Ceradyne®, Peltor™, Speedglas™ a dalšími.

3M Česko, spol. s r.o. působí jako výhradní zastoupení 3M Company na českém trhu. Řadí se mezi nejvýznamnější partnery českého průmyslu, zdravotnictví, školství a vědy. V každé oblasti činnosti 3M navazuje na 100 let v oblasti inovací. V Praze má vlastní Inovační centrum 3M (Application Development Lab / ADL) pro vývoj a testování zákaznických aplikací.

Zdroj informací

3M Česko, spol. s r.o. a NejBusiness.cz

Datum

3. července 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.3707 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál