Slovenské Contera Parky hlásí nové i prodloužené smlouvy

Slovenské Contera Parky hlásí nové i prodloužené smlouvy

Velkému zájmu klientů se těší Contera Parky na Slovensku. Jen v prvním čtvrtletí roku 2020 prodloužila Contera smlouvu s jedničkou na trhu stavební chemie Den Braven a logistickými firmami DHL Express a CS Cargo. Novým klientem se stala další přepravní společnost Pack4you.

Největší výrobce a distributor stavební chemie na českém a slovenském trhu Den Braven působí ve Svätém Juru od roku 2008 a má v Contera Parku vedle skladovacích prostor také svou slovenskou centrálu. „Contera Park je pro naši firmu ideálním řešením, Svätý Jur má skvělou polohu, vždy jsme dostávali a dostáváme kvalitní služby,“ vysvětluje Miroslav Mohyla, ředitel nákupu firmy Den Braven.

Mezinárodní přepravní gigant DHL Express spustil své distribuční centrum nákladní letecké dopravy pro Slovensko v Rači v roce 2014 a lokalitě zůstal věrný i po přejmenování na Contera Park Bratislava. Na stejném místě se letos usadila také další přepravní společnost Pack4you. Vloni své prostory v Rači rozšířily logistická společnost PKZ a knižní vydavatelství Ikar, v Contera Parku Prešov pak prodloužil v prvním čtvrtletí tohoto roku smlouvu slovenský přepravce CS Cargo.

„Stejně jako v České republice máme i na Slovensku velmi stabilní a vyvážené portfolio. Do složitého období, které ekonomiku pravděpodobně čeká, vstupujeme posíleni důvěrou našich klientů.“ řekl Dušan Kastl, partner a výkonný ředitel Contery.

Contera Park Svätý Jur má v tuto chvíli plnou obsazenost, necelých 7 500 m² k okamžitému pronájmu k dispozici v Rači a okolo 5 500 m² v Prešově. Tam zhruba stejnou plochu nabízí firma také k výstavbě typu built-to-suit.

Klienti oceňují strategickou polohu, výbornou dopravní dostupnost parků, ale i služby, které jim Contera poskytuje: „Vždy usilujeme o navázání dlouhodobých vztahů se zákazníky. Jejich spokojenost a důvěra je pro nás nejlepší odměnou,“ potvrzuje Svetozár Rohoň, senior asset manager Contery na Slovensku.

Potvrdilo se to také v době koronavirové pandemie, kdy Contera dokázala splnit všechny hygienické předpisy a nařízení a vytvořila tak pronájemcům podmínky, aby mohly jejich provozy fungovat na sto procent.

Dva areály nedaleko Bratislavy a jeden u Prešova pod názvem Vector Parks koupila Contera od společnosti Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA) vloni na podzim. V dubnu převzala jejich správu a otevřela v Bratislavě vlastní pobočku. Na doméně www.contera.sk je také přístupná slovenská verze webových stránek.

Contera

Společnost Contera založená v roce 2009 vlastní a provozuje průmyslové parky v prvotřídních lokalitách v ČR (Brno, Ostrava, Praha, Teplice) a na Slovensku (Bratislava, Prešov). Ve svém portfoliu poskytuje klientům možnost nájmu i řešení upravená a vybudovaná na míru (build-to-suit). Společnost se specializuje na přestavbu a revitalizaci nevyužívaných areálů (brownfieldů) v lokalitách s dobrou infrastrukturou a klade důraz na soulad parků s okolním prostředím. Portfolio zahrnuje přibližně stávajících 354 000 m² a plánovaných 245 200 m² průmyslových nemovitostí. V roce 2019 vytvořila Contera společný podnik s TPG Real Estate Partners, specializovanou investiční platformou pro kapitálové investice do nemovitostí, kterou vlastní globální společnost TPG zabývající se alternativními aktivy. V roce 2019 Contera vstoupila na slovenský trh.

Zdroj informací

Contera a NejBusiness.cz

Datum

27. června 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8934 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál