DS Smith a MULTIVAC podepisují partnerství a představují ECO Bowl

DS Smith a MULTIVAC podepisují partnerství a představují ECO Bowl

Trendem posledních let je nárůst zodpovědnosti spotřebitelů s ohledem na udržitelnost a životní prostředí. I společnosti se svými značkami tento trend následují a ve shodě s hodnotami zákazníků inovují své produkty.

Růst ekologického uvědomění ve společnosti přiměl nakupující k širší úvaze o roli obalů, ve kterých kupují své potraviny. Obaly na bázi vláken jsou často intuitivní volbou. Jsou biologicky rozložitelné, založené na obnovitelných zdrojích a vyrobené z materiálů, které lze snadno opět recyklovat - spotřebitelé vědí, že když si kupují výrobky v kartonovém obalu, dělají tím něco dobrého pro planetu.

Při hledání těchto řešení, společnosti MULTIVAC a DS Smith spojily své síly. Vzniklo tak inovativní balení čerstvých potravin v modifikované atmosféře - ECO BOWL. Obalový systém je na bázi vlnité lepenky. DS Smith a MULTIVAC vytvořily strategické partnerství pro zajištění maximální využitelnosti ECO BOWL pro potravinářské a maloobchodní zákazníky v celé Evropě.

ECO BOWL je plně recyklovatelná miska z vlnité lepenky potažená tenkou skinovou vrstvou  fólie. ECO BOWL snižuje použití plastu až o 85% ve srovnání s tradiční plastovou miskou. Skinovou mikro vrstvu i horní fólii lze jednoduše oddělit od kartonové vaničky, kterou lze snadno recyklovat.

ECO BOWL nabízí zákazníkům snadnou a efektivní aplikaci na hlubokotažných strojích a traysealerech MULTIVAC a garantuje stejnou dobu trvanlivosti ve srovnání s konvenčním MAP balením čerstvých potravin.

ECO BOWL již byl testován na trhu ve společnosti Amidori. Německý výrobce rostlinných alternativ masa si vybral ECO BOWL a úspěšně jej implementoval na konci roku 2019.

Mark Chiron, ředitel prodeje, marketingu a inovace obalů ve společnosti DS Smith, uvedl: „Jsme potěšení úspěchem, který má Amidori s ECO BOWL. Je to skvělý příklad výhod, které mohou zákazníci získat, když se rozhodnou zavést novou generaci inovativních obalů ve svých dodavatelských řetězcích.“

„Inovace stojící za ECO BOWL svědčí o úspěchu, kterého společnost DS Smith dosahuje v prosazování větší udržitelnosti maloobchodního průmyslu. Prostřednictvím našeho partnerství se společností MULTIVAC jsme odhodláni skrze tento projekt rozvíjet myšlenku cirkulární ekonomiky v širším měřítku.“

Bernd Laslop, viceprezident pro výrobky a spotřební materiál společnosti MULTIVAC, uvedl: „Neustále pracujeme na inovativních řešeních pro snižování spotřeby obalových materiálů a na koncepcích obalů, které splňují současné požadavky na efektivitu zdrojů a recyklovatelnost. ECO BOWL je dalším příkladem tohoto úsilí. “

DS Smith

DS Smith je předním světovým dodavatelem obalů z vlnité lepenky, společně s recyklací a výrobou papíru. Společnost DS Smith založená ve 40. letech 20. století je kotována na londýnské burze a je zahrnuta v indexu FTSE 100. Se svými 31 000 zaměstnanci v 37 zemích světa se specializuje na inovativní řešení udržitelnosti obalů. DS Smith využívá zkušenosti všech svých divizí, včetně divizí Packaging, Recycling a Paper, a spolupracuje se zákazníky na poskytování řešení, která zvyšují efektivitu v celém dodavatelském řetězci.

MULTIVAC

MULTIVAC je jedním z předních světových poskytovatelů obalových řešení pro potravinářské výrobky všeho druhu, produkty pro různé oblasti medicíny a zdravotnictví, jakož i průmyslovou výrobu. Portfolio MULTIVAC pokrývá prakticky všechny požadavky procesů a výrobců, pokud jde o návrh balení, výstup a efektivitu zdrojů. Zahrnuje širokou škálu balicích technologií, jakož i automatizační řešení, etiketovače a systémy kontroly kvality.

Produktová řada je rozšířena o řešení v oblasti porcování a zpracování, jakož i pekařské technologie. Díky rozsáhlým odborným znalostem v balicích linkách mohou být všechny moduly integrovány do kompletních řešení. To znamená, že obalová řešení MULTIVAC zaručují vysokou úroveň provozní a procesní spolehlivosti. Skupina MULTIVAC má po celém světě přibližně 6 500 zaměstnanců, z nichž přibližně 2 300 pracuje v sídle společnosti ve Wolfertschwendenu. S více než 80 dceřinými společnostmi je skupina zastoupena na všech kontinentech. Více než 1 000 prodejních poradců a servisních techniků na celém světě využívá své know-how a zkušenosti ve prospěch zákazníků a zajišťuje, aby všechny nainstalované stroje MULTIVAC byly maximálně využity.

Zdroj informací

DS Smith a NejBusiness.cz

Datum

27. června 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 2.0568 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál