SAS a Microsoft uzavřely partnerství

SAS a Microsoft uzavřely partnerství

Společnosti Microsoft a SAS oznámily uzavření rozsáhlého technologického a strategického partnerství. Obě společnosti umožní svým zákazníkům, v rámci rozšíření nabízených služeb a podpory aktivit v oblasti digitální transformace, pracovat v platformě SAS® v cloudu. V rámci uzavřeného partnerství přemigrují obě společnosti analytické produkty SAS a průmyslová řešení na Microsoft Azure jako preferovaného cloudového poskytovatele pro SAS Cloud.

Technická řešení a expertní znalosti společnosti SAS pak přinesou zákazníkům společnosti Microsoft vysokou přidanou hodnotu v segmentech zdravotnictví, finančních službách a mnoha dalších průmyslových odvětvích. Partnerství obou firem je založeno na integracích společnosti SAS napříč cloudovými řešeními Microsoftu pro Azure, Dynamics 365, Microsoft 365 a Power Platform a podporuje společnou vizi firem pro další demokratizaci v oblasti umělé inteligence a analytiky.

“Uzavřením partnerství pomohou Microsoft i SAS svým zákazníkům urychlit růst jejich byznysu a najít nové způsoby, jak podpořit inovace pomocí široké nabídky SAS analytických řešení na Microsoft Azure,” uvedl Scott Guthrie, Microsoft Executive Vice President pro Cloud a AI. „SAS, známý svými odbornými znalostmi v oblasti analytiky, data science a strojového učení, je pro Microsoft strategickým partnerem. Společně můžeme být nápomocni desítkám či stovkám zákazníků z rozličných průmyslových odvětví s řešením těch nejsložitějších analytických výzev.”

Trendem je migrace do cloudu

Organizace po celém světě migrují do cloudu, aby inovovaly a byly schopny rychleji dosáhnout svých cílů. V rámci tohoto přechodu mnoho zákazníků, například zdravotnický systém Mercy v St. Louis, přesunuje své analytické procesy SAS na Azure pro zvýšení výkonnosti a optimalizaci nákladů.

"V Mercy je naším cílem neustále zlepšovat péči o pacienty i dosahované výsledky. Jsme si vědomi, že v dosažení těchto met hraje klíčovou roli analýza dat a strojové učení. Díky spolupráci se společnostmi SAS a Microsoft můžeme využít analytický software a cloudovou platformu Azure k posílení naší schopnosti využívat Real World Evidence pro lepší výsledky a individualizovanou péči,“ uvedl Curtis Dudley, viceprezident společnosti Mercy pro analýzu dat. "Díky potenciálu vyšší rychlosti, škálovatelnosti a rozšířenému portfoliu analytických řešení, které nám partnerství SAS a Microsoft přináší, jsme schopni pacientům poskytnout nový model péče."

S cílem zajistit bezproblémový provoz a pomoci organizacím urychlit jejich cloudové transformační aktivity spolupracují SAS a Microsoft s cílem zajistit, aby produkty a řešení SAS mohly být úspěšně implementovány a efektivně provozovány na Azure.

„SAS i Microsoft mají společnou vizi pomoci zákazníkům urychlit jejich aktivity v oblasti digitální transformace. Oba chápeme, že se jedná o obohacení o data a zlepšení životů prostřednictvím lepších rozhodnutí,“ řekl Oliver Schabenberger, ředitel společnosti SAS pro technologie a provoz. „Partnerství se společností Microsoft nabízí zákazníkům plynulejší cestu ke cloudu, který poskytuje rychlejší, výkonnější a snadnější přístup k řešením SAS a umožňuje na bázi dat činit rozhodnutí, kterým mohou rozumět všichni, bez ohledu na úroveň znalostí.“ To bude zahrnovat optimalizaci SAS® Viya®, nejnovějšího vydání cloudové platformy společnosti, pro Azure, jakož i integraci širokého portfolia průmyslových řešení společnosti SAS, od předcházení podvodům v bankovním prostředí, přes rizika, až po retailová řešení, do Azure Marketplace, aby se tím zvýšila produktivita a zlepšily obchodní výsledky zákazníků.

„Partnerství mezi společností SAS jako leaderem v oblasti analytiky a Microsoftem, leaderem v cloudu, vytváří zajímavou strategickou alianci. Díky tomu, že SAS plánuje vybudovat integrace v celém cloudovém portfoliu společnosti Microsoft (Azure, Microsoft 365, Dynamics 365 a Power BI), se otevírá mnoho dalších potenciálních možností,“ řekl Steve White, Program Vice President, Channels and Alliances společnosti IDC.

Kromě toho budou Microsoft a SAS, prostřednictvím partnerství, zkoumat možnosti využití analytických řešení společnosti SAS, včetně oborově specifických modelů, v Azure a Dynamics 365, a budovat nová řešení pro zákazníky využívající analýzy dat od společnosti SAS napříč všemi odvětvími. Tato další integrace umožní zákazníkům SAS profitovat ze škálovatelnosti a flexibility cloudu díky analytikám a umělé inteligenci. Microsoft a SAS již dnes zákazníkům pomáhají s řešeními, která jim pomáhají těžit z velkého množství dat generovaných internetem věcí, kombinací platformy Azure IoT společnosti Microsoft s analytikou IoT edge-to-cloud a funkcemi AI společnosti SAS. Město Cary (NC) v současné době využívá nabídku IoT od Microsoftu a SAS pro predikci vzniku lokálních povodní.

„Lokální záplavy jsou něco, co zažívají všechny komunity, a naše není výjimkou,“ řekla Nicole Raimundo, CIO města Cary. „Očekáváme, že díky senzorům, datům o počasí, IoT analytikám společnosti SAS a platformě Azure IoT dojde ke zlepšení informovanosti obyvatel o stoupajících hladinách toků, budeme schopni predikovat výskyt lokálních záplav a pomocí automatizace procesů zefektivnit řešení nouzových situací. V Cary jsme hrdí i na to, že jsme schopni data sdílet i s okolními komunitami a pomoci tak zvládat krizové situace i lidem v našem okolí.“

S podporou společného prodeje a aktivit na trhu budou koncem letošního roku na trh uvedeny další produkty a řešení společnosti SAS. To umožní zákazníkům SAS a Microsoft řešit důležité a velmi složité analytické výzvy a zároveň podporovat nepřetržité inovace. Společnost SAS se rovněž zavázala používat Microsoft 365 a Dynamics 365 pro podporu svých interních operací.

Dnešní oznámení přichází v den konání konference SAS Global Forum 2020, přední světové analytické konference. Vzhledem k pandemii COVID-19 se letošní konference koná virtuálně. Zaregistrujte se, abyste se dozvěděli více přímo od expertů společnosti SAS a Microsoft během SAS Executive Welcome v 17:00 CET.

SAS

Společnost SAS je přední světový dodavatel analytických řešení. Její inovativní software a služby umožňují zákazníkům na celém světě měnit data v poznatky. SAS vám zprostředkovává SÍLU VĚDOMOSTÍ.

SAS a veškeré další názvy produktů a služeb společnosti SAS Institute Inc. jsou ochranné známky společnosti SAS Institute Inc. v USA a dalších zemích. ® označuje registraci známky v USA. Jiné zde značky a názvy produktů mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků. Copyright © 2020 SAS Institute Inc. Všechna práva vyhrazena.

Microsoft

Microsoft (Nasdaq “MSFT” @microsoft) umožňuje digitální transformaci v době inteligentního cloudu a inteligentní edge. Jeho posláním je motivovat každého člověka a každou organizaci na planetě k dosažení vyšších cílů.

Zdroj informací

SAS, Microsoft a NejBusiness.cz

Datum

17. června 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.668 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál