Rakouské centrum pro seniory dostalo 5G robotického pomocníka

Rakouské centrum pro seniory dostalo 5G robotického pomocníka

Rakouský operátor Liwest v centru pro seniory Spallerhof ve spolupráci se společnostmi Linz AG a Huawei uvedli do provozu prvního 5G robota. Hlavním úkolem robotizovaného pomocníka bude měřit tělesnou teplotu návštěvníkům zařízení. Cílem novinky je efektivně bojovat proti onemocnění Covid-19.

Robot má 118 centimetrů, hmotnost 20 kilogramů, změří návstěvníkovi teplotu a připomene návštěvníkovi nasadit si roušku. „Nový zaměstnanec“, jak ho nazvala ředitelka zařízení Judit Stumpfová na úterní tiskové konferenci, která proběhla minulý týden, funguje na operačním systému Android a technologii 5G. Instalaci technologie 5G provedla technologická společnost Huawei ve spolupráci s rakouským operátorem Liwest. Jedná se tak o jednu z prvních aplikací 5G, které slouží i široké veřejnosti.

„Robot ‚přijde‘ a začne s obsluhou návstěvníka centra pro seniory. Ve své podstatě provádí stejnou práci jako člověk,“ vysvětluje Judit Stumpfová. V budoucnu by se měly kompetence pomocných zdravotnických robotů rozšířit například o rozvoz jídla nebo asistenci při dokumentaci, čímž by se výrazně snížilo pracovní zatížení zdravotnického personálu. V nepřetržitém provozu vydrží fungovat přibližně 16 hodin na jedno nabití.

„Díky tomuto úspěchu budeme v budoucnu schopni snadněji realizovat i další inovativní projekty podobné 5G robotům,“ řekl generální ředitel Huawei Rakousko Jackie Zhang. Huawei je v současnosti jedním z předních světových lídrů ve vývoji a zavádění technologie 5G.

Zdravotnický robot je dokonalým příkladem využití sítí páté generace v praxi. Mezi jejich výhody patří nejen značná rychlost datového přenosu, ale také množství nových funkcí a systémů. „Podle studie aplikovatelnosti 5G, kterou před časem představili odborníci z Roland Berger, ovlivní nástup nových sítí nespočet oblastí. Těmi jsou například věda a výzkum, vývoj nových technologií, média a zábava, výroba, veřejné služby, národní a regionální administrativa, fungování ekonomiky anebo sociální zabezpečení,“ dodává Tomáš Kolder, tiskový mluvčí korporátní divize Huawei.

O společnosti Huawei

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

Ucelená nabídka produktů, řešení a služeb Huawei je současně konkurenceschopná a bezpečná. Pro naše zákazníky vytváříme trvalé hodnoty prostřednictvím otevřené spolupráce s partnery v rámci ekosystému. Pomáháme lidem k jejich růstu, pracujeme na větším komfortu občanů v domácnostech a inspirujeme organizace všech druhů a velikostí k inovativnějším přístupům.

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Silně investujeme do základního výzkumu, přičemž se soustředíme na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Máme více než 194 tisíc zaměstnanců a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost plně vlastněná svými zaměstnanci.

V Evropě Huawei v současné době zaměstnává přes 13 300 zaměstnanců a provozuje dvě hlavní regionální kanceláře a celkem 23 výzkumných a vývojových center. Huawei dosud spustila 230 projektů technické spolupráce s více než 150 univerzitami po celé Evropě.

Zdroj informací

Huawei a NejBusiness.cz

Datum

17. června 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7328 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál