Arriva slavnostně převzala autobusy Iveco pro Plzeňský kraj

Arriva slavnostně převzala autobusy Iveco pro Plzeňský kraj

145 nových autobusů Iveco oficiálně převzala Arriva z rukou KAR group a TEZAS servis a.s. Všechny autobusy míří do Plzeňského kraje, kde budou už od neděle 14. června vozit cestující v následujících letech.

Arriva získala desetiletý kontrakt na zajištění autobusové dopravy v Plzeňském kraji. Za jeden a půl miliardy korun proto nakoupila přes tři stovky nových autobusů. Cestující budou na jejich cestách domů nebo do práce, školy, za zábavou nebo k lékaři vozit od poloviny června i autobusy CROSSWAY Low Entry Line 10,8 od IVECO BUS, které nabídnou vysoký komfort cestování. Jsou nízkopodlažní, klimatizované a s dvojitými skly pro lepší tepelnou pohodu. Nezapomnělo se ani na bezpečnost přepravy, u každé sedačky je bezpečnostní pás. Kromě řidiče může vůz pojmout 37 sedících a 39 stojících cestujících.

„Tyto autobusy máme z našich linek dlouhodobě prověřené a dobře se s nimi našim šoférům jezdí. Díky zajímavé nabídce prodejce proto nebylo nad čím přemýšlet a pro cestující na Plzeňsku jsme nakoupili celkem 145 těchto pro nás osvědčených autobusů“, řekl po oficiálním převzetí vozů v Dobříši generální ředitel Arrivy Daniel Adamka.

„Jsem velmi hrdý a velice mně těší důvěra, kterou do nás společnost Arriva touto dodávkou opět vkládá a že naše autobusy budou jezdit i v Plzeňském kraji. Věřím, že Plzeňský kraj i cestující veřejnost ocení nejen komfort a moderní prvky, ale i optimalizované náklady a k životnímu prostředí šetrný provoz“, říká Jan Kimla, obchodní ředitel Iveco Bus pro trhy střední a východní Evropy.

„Autobusy budou pravidelně servisovány a v případě potřeby i čištěny pomocí ozónových generátorů v našich provozovnách v Plzni a Sušicích“, doplňuje Luboš Cekr, předseda představenstva společnosti KAR group, která autobusy dodává a zároveň bude zajišťovat jejich servis.

ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s.r.o.

ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s.r.o. zajišťuje příměstskou a dálkovou dopravu ve Středočeském kraji a v Praze s přesahem do Libereckého, Královéhradeckého, Jihočeského a Plzeňského kraje.

V Berouně, Hořovicích a Příbrami zajišťuje i provoz městské dopravy. V pracovní den vypraví téměř čtyři tisíce spojů na dvou stovkách linek, na které vyjíždí 380 autobusů z provozoven Mlada Boleslav, Příbram, Dobříš, Praha, Králův Dvůr, Hořovice nebo Domažlice. Společnost se pyšní historickým autobusem RTO Lux. Cestující ho mohou pravidelně využívat při vyhlídkových jízdách, které jsou pořádány při každoročním Dni otevřených dveří.

O společnosti KAR group, a.s.

Skupina KAR se za 24 let své existence stala jednou z největších společností v segmentu služeb pro provozovatele osobní a nákladní dopravy. Dceřiná společnost KAR-mobil s.r.o. má 17 vlastních provozoven, kterou doplňuje řada servisních smluvních partnerů a poskytuje tak servis v rámci celé ČR. Ročně opraví cca 1 600 autobusů a téměř 6 500 nákladních vozidel. Je autorizovaným servisním partnerem pro značky IVECO Bus a FORD TRUCKS.

V rámci skupiny OSTRA GROUP se také zabývá investiční činností, vývojovými projekty v dopravní infrastruktuře a dále pronájmem a provozováním nemovitých celků. Mezi poslední přírůstky do skupiny KAR patří francouzský výrobce tlumičů DONERRE Suspension a společnost F TRUCKS, importér nákladních vozů FORD TRUCKS do ČR.

O společnosti TEZAS servis a.s.

Společnost TEZAS servis a.s. ze skupiny TEZAS patří mezi největší prodejce autobusů IVECO Bus v rámci její dealerské sítě v České republice. Hlavní servisní a obchodní centrála je v Praze. Od června letošního roku uvedla v činnost dvě servisní zázemí v Kralovicích a Stříbře, zaměřená hlavně na servis autobusů společnosti ARRIVA v Plzeňském kraji.

Zdroj informací

ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

10. června 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6131 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál