Volkswagen Financial Services vzrostl v roce 2019 čistý zisk o 25 % na 408 mil. Kč

Volkswagen Financial Services vzrostl v roce 2019 čistý zisk o 25 % na 408 mil. Kč

Volkswagen Financial Services zveřejnil výroční zprávu za rok 2019. V uplynulém roce společnost pokračovala v růstu a čistý zisk vzrostl z 326 milionů Kč za rok 2018 na 408 milionů, což je nárůst o 25 %. Vlastní kapitál činil 7,1 miliard Kč a celková hodnota aktiv potom dosáhla výše 46,3 miliard Kč oproti 44 miliardám v roce předchozím. Společnost v loňském roce uzavřela 53 818 nových smluv.

„Rok 2019 byl pro naši společnost rokem inovací. Implementovali jsme chytrá, digitální řešení, která naše služby a produkty ještě více přiblíží klientům – ať už hovoříme o robotizaci zákaznického centra, podpoře elektromobility v rámci projektu BeRider či rozšíření online dostupnosti servisních balíčků. I díky tomu jsme dosáhli nadprůměrného čistého zisku 408 milionů. V nadcházejícím roce vidíme velký potenciál především v segmentu ojetých vozů, a proto klientům nabídneme nové, atraktivní produkty financování, pojištění, prodloužení záruky a mnoho jiných benefitů,“ komentuje výsledky Vratislav Strašil, jednatel Volkswagen Financial Services.

Společnosti se v uplynulém roce po finanční stránce dařilo. Na nárůstu zisku se podílel především 11% přírůstek tržeb a vhodně nastavená obchodní strategie. Mírný nárůst pak zaznamenal i čistý obrat, který za dané účetní období činil 10,8 miliard Kč oproti 10,7 miliardám v roce předchozím.

Vlastní kapitál společnosti činil 7,1 miliard Kč, což je oproti roku 2018 nárůst o půl miliardy Kč. Portfolio smluv na financování vzrostlo celkem o 0,6 % oproti předchozímu roku na 107 tisíc. Šestiprocentní nárůst zaznamenal segment fleetových/firemních klientů. Detailnější informace týkající se hospodářských výsledků společnosti jsou ke zhlédnutí ve výroční zprávě za rok 2019.

Významné události roku 2019

Odhodlání společnosti jít vstříc digitalizaci potvrdilo zapojení jednadvaceti automatizovaných robotů do provozu centra zákaznické péče, dále pak spuštění nových webových stránek či neustále rostoucí online dostupnost služeb, a to včetně možnosti sjednání servisních balíčků přes internet.

Výrazným úspěchem nově nastolené fleetové strategie byla výhra v tendru Ministerstva vnitra na financování vozidel pro Policii ČR. Ta poprvé ve své historii využila pro financování své automobilové flotily koncept operativního leasingu a v rámci veřejného tendru vyhrál právě Volkswagen Financial Services. Celkem společnost v úzké spolupráci se ŠKODA AUTO a.s. zajistila Policii ČR dodávku 500 vozů a krom samotných automobilů zajišťuje i kompletní servisní služby po celou dobu trvání kontraktu.

V lednu roku 2019 vystřídal Vratislav Strašil na pozici jednatele společnosti zodpovědného za front office Joachima Ewalda, jenž se přesunul na jinou vedoucí pozici ve skupině Volkswagen Financial Services.

Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností, specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu. Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg.

Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. Od svého vzniku v roce 1992 je společnost jedničkou na českém trhu ve financování osobních a užitkových vozů a zaujímá rovněž první místo v operativním leasingu.

Zdroj informací

Volkswagen Financial Services a NejBusiness.cz

Datum

26. května 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6027 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál