Česká aplikace v kamerách Axis vpustí do prodejny jen stanovený počet lidí

Česká aplikace v kamerách Axis vpustí do prodejny jen stanovený počet lidí

Zpřísněná pravidla provozu prodejen ve většině zemí světa vedla k vysoké poptávce po řešeních, která dokáží automaticky regulovat počet návštěvníků. Společnost Axis Communications a čeští softwaroví vývojáři ze společnosti CamStreamer nyní představují aplikaci Store Occupancy Manager, kterou lze snadno nasadit do stávajícího kamerového systému Axis a plní hned několik užitečných úkolů zároveň – regulaci počtu zákazníků, prevenci kriminality a zobrazení reklamy.

Softwarová aplikace s názvem Store Occupancy Manager se instaluje přímo do kamery Axis. Aplikace se spojí se softwarem pro počítání osob, následně z něj agreguje data o počtu lidí v prodejně a prostřednictvím srozumitelné infografiky je spolu s živým záběrem z prodejny zobrazuje příchozím zákazníkům na připojené LCD obrazovce. Zákazníci tak mají okamžitý přehled o tom, kolik lidí se na prodejně nachází a kolik jich ještě může vstoupit. V případě naplnění maximální kapacity pak aplikace další příchozí požádá, aby se vstupem do obchodu počkali. Mezitím jim nabídne novinky, informuje o slevách nebo změněné otvírací době. Grafiku lze jednoduše personalizovat a zobrazit jakékoliv informace, bannery i obrázky, včetně např. animovaných gifů.

Aplikace v kameře ušetří pracovníka

„Obchody většinou řeší omezení počtu zákazníků na prodejně tím, že před prodejnu postaví jednoho z pracovníků, nejčastěji ostrahu. Ta má pak za úkol počítat příchozí a v případě potřeby dalším zákazníkům dočasně zabránit ve vstupu. Netřeba dodávat, že takové řešení nemusí být stoprocentně spolehlivé a je také relativně nákladné,“ vysvětluje David Capoušek, CEO firmy CamStreamer, a dodává: „Aplikaci Store Occupancy Manager jsme vyvinuli na základě enormní poptávky z celého světa, kterou v poslední době evidujeme. Zákazníci z oblasti retailu volali po automatizovaném, bezobslužném řešení s jednoduchou obsluhou a instalací.“

Technicky je řešení velmi jednoduché a flexibilní. Existuje několik scénářů zapojení, přičemž nejjednodušší vyžaduje pouze LCD obrazovku pro navigaci zákazníků, hlavní jednotku AXIS FA54 se dvěma připojenými kamerovými senzory AXIS FA1105 a dvě ACAP aplikace do kamer: Aplikaci z dílny Axis Communications, AXIS Occupancy Estimator, pro samotné sledování počtu zákazníků na prodejně a zmíněný Store Occupancy Manager od CamStreameru. Obě aplikace využívají výpočetní výkon kamery, není proto nutné instalovat další hardware. Řešení lze navíc propojit i s dalšími systémy, jako je ovládání dveří, světelná signalizace nebo reproduktory, které mohou automaticky přehrávat instrukce pro zákazníky.

Správa počtu zákazníků, reklama a prevence v jednom

„Řešení prostřednictvím kamery Axis s aplikací Store Occupancy Manager se jednoduše implementuje a integruje, a navíc přináší i další přidané hodnoty: slouží jako plocha pro reklamní sdělení a viditelně manifestuje přítomnost kamer na prodejně, čímž odrazuje případné zloděje. Investice do řešení se tak vrátí i v době, kdy současná omezení odezní,“ komentuje Dalibor Smažinka, Business Development Manager v Axis Communications.

Aplikace Store Occupancy Manager totiž vychází vstříc posledním trendům tzv. smart digital signage – tedy reklamních ploch, které umí flexibilně reagovat na aktuální požadavky prodejny. Store Occupancy Manager tak bude i po zrušení preventivních opatření možné využít k marketingovým účelům, například pro personalizované reklamy. Tabule v takovém případě uzpůsobí zobrazené sdělení tomu, kdo před ní stojí, a to na základě jeho demografických ukazatelů. Vše lze přitom vyřešit prostřednictvím dalších aplikací přímo v kameře.

Aplikaci s neomezenou licencí, která je vázaná na konkrétní kameru, lze zakoupit na www.camstreamer.com za 459 Euro. Aplikaci AXIS Occupancy Estimator je možno zakoupit od některého z AXIS partnerů za 429 Euro. Hlavní jednotka AXIS FA54 se prodává prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučovanou koncovou cenu 449 Euro, kamerový senzor AXIS FA1105 za 129 Euro. Více o aplikaci Store Occupancy Manager najdete v tomto dokumentu (v angličtině), technické detaily včetně možností zapojení pak naleznete zde.

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu.

O společnosti CamStreamer

CamStreamer je český vývojář aplikací pro síťové kamery AXIS. Aplikace, jež využívají výpočetní výkon kamery (tzv. edge-computing) a nevyžadují tak další hardware, mají široké uplatnění v segmentech živého streamingu, zabezpečení a nově také retailu a využívají je tisíce jednotlivců i organizací po celém světě. Mezi nejvyužívanější produkty patří aplikace CamStreamer App, která umožňuje konverzi videostreamu na požadované formáty a protokoly, včetně jednoduchého, uživatelsky přívětivého vysílání z IP kamery na internet a sociální sítě. Aplikace CamOverlay App umožňuje přidat do živého streamu libovolnou překryvnou grafiku, a to i s dynamickými prvky (čas, animovaný gif, počítání skóre aj.).

Zdroj informací

Axis Communications a NejBusiness.cz

Datum

22. května 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6323 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál