Contera Park Ostrava City má dlouhodobě plnou obsazenost

Contera Park Ostrava City má dlouhodobě plnou obsazenost

Stoprocentně vytížený na dlouhou dobu dopředu je Contera Park Ostrava City. V nedávné době Contera prodloužila nájemní smlouvu s největším prodejcem nábytku na světě Ikea, s celosvětovým lídrem v oblasti logistických služeb DB Schenker, výrobcem střešních krytin a fasádních systémů Ruukki nebo firmou Clinitex vyrábějící zdravotnické oděvy.

Se všemi klienty má firma podepsané dlouhodobé kontrakty. „Vážíme si toho, že i renomované a věhlasné značky se opětovně rozhodly spojit svou budoucnost s námi. Do složitého období, které nás pravděpodobně čeká, vstupujeme posíleni důvěrou našich klientů. Naše portfolio je tak velmi stabilní a dobře vyvážené.“ řekl Dušan Kastl, partner a výkonný ředitel Contery.Ikea má v areálu v ostravských Kunčičkách pronajatou plochu o rozloze 4 600 m² od roku 2015. Prodloužení kontraktu, které se povedlo uskutečnit i v tomto náročném období, znamená, že i nadále najdou ostravští zákazníci výdejní sklad švédské firmy v Contera Parku Ostrava City. Ještě o rok déle působí největší světová firma v oblasti logistických služeb DB Schencker, která prodloužila v Kunčičkách nájemní smlouvu na plochu o rozloze téměř 9 000 m².

Clinitex, dodavatel zdravotnických oděvů, v současnosti tak důležitého vybavení pro první linii, které poskytuje například záchranným složkám v Moravskoslezském kraji, se kromě prodloužení smlouvy rozhodl i pro rozšíření svých skladových prostor. „Spolupráce se společností Contera se nám v minulých letech osvědčila. I v této nelehké době nám vyšla vstříc možností rozšíření skladovací plochy tak, abychom mohli uspokojit stále narůstající poptávku po zdravotnických oděvech,“ říká Richard Kiovský, technický ředitel Clinitexu.

V březnu otevřela v Contera Parku Ostrava City své nové logistické centrum o rozloze 12 500 m² společnost VAS Solutions a v současnosti v Kunčičkách probíhá dostavba další haly pro firmu Aludyne o velikosti zhruba 5 500 m². Jedná se o průmyslové prostory, které bude Aludyne využívat na výrobu hliníkových komponentů do automobilového sektoru. Dokončeny by měly být v průběhu měsíce června. Tato expanze přinese celkem 350 nových pracovních míst.

Klienti si pochvalují výbornou logistickou dostupnost parku i přístup firmy, která se snaží vyjít vstříc jejich individuálním požadavkům. „Se zákazníky se snažíme vždy navázat dlouhodobý vztah založený na vzájemném respektu a jejich důvěra je pro nás nejlepší odměnou,“ potvrzuje Lucie Havlíčková, leasing managerka Contery.

Působení Contery v regionu pozitivně vnímá také vedení městské části Slezská Ostrava, které společnosti letos udělilo ocenění za ekonomický rozvoj obvodu v rámci velkých podniků.

V ostravském regionu nabízí společnost Contera zájemcům prostory pro výstavbu v dalších dvou areálech. V Mošnově je k dispozici 12 000 m². V Hrušově, kde má firma platné územní rozhodnutí na nový Contera Park D1, lze využít celkem 140 000 m².

Contera

Společnost Contera založená v roce 2009 vlastní a provozuje průmyslové parky v prvotřídních lokalitách v ČR (Brno, Ostrava, Praha, Teplice) a na Slovensku (Bratislava, Prešov). Ve svém portfoliu poskytuje klientům možnost nájmu i řešení upravená a vybudovaná na míru (build-to-suit). Společnost se specializuje na přestavbu a revitalizaci nevyužívaných areálů (brownfieldů) v lokalitách s dobrou infrastrukturou a klade důraz na soulad parků s okolním prostředím.

Portfolio zahrnuje přibližně stávajících 354 000 m² a plánovaných 245 200 m² průmyslových nemovitostí. V roce 2019 vytvořila Contera společný podnik s TPG Real Estate Partners, specializovanou investiční platformou pro kapitálové investice do nemovitostí, kterou vlastní globální společnost TPG zabývající se alternativními aktivy. V roce 2019 Contera vstoupila na slovenský trh.

Zdroj informací

Contera a NejBusiness.cz

Datum

8. května 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7281 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál