Audi prodlužuje platnost záruky

Audi prodlužuje platnost záruky

Audi prodlužuje svým zákazníkům zákonnou záruku na nový vůz i navazující záruky výrobce. Krátkodobé opatření je zaváděno na mnoha trzích celého světa, protože mnozí zákazníci kvůli koronavirové krizi nemohli nebo ještě nemohou navštívit autorizované servisy Audi a uplatnit u nich své případné nároky na záruční plnění.

Prodloužení platí globálně pro všechna vozidla, která byla vyrobena v Evropě, Brazílii, Mexiku nebo Indii a u nichž spadá konec zákonné záruční lhůty nebo prodloužené záruky Audi do období od 1. března 2020 do 31. května 2020. Prodloužená lhůta platí tři měsíce po vypršení původní záruky na nový vůz nebo prodloužené záruky, resp. nejpozději do 31. srpna 2020.

„Rádi bychom našim zákazníkům vyšli v této těžké době vstříc a poskytli jim více flexibility pro zorganizování nutné návštěvy našich servisních partnerů,“ říká Horst Hanschur, vedoucí oddělení rozvoje maloobchodního prodeje a zákaznických služeb. „Mnoho našich partnerů Audi na celém světě má stále zavřeno nebo v této době teprve otvírá. Proto nyní společně využíváme rozmanité možnosti k tomu, abychom našim zákazníkům dopřáli navzdory všem nepříznivým okolnostem prémiový zážitek s naší značkou a našim obchodním partnerům zajistili budoucnost.“

Omezení počtu ujetých kilometrů u prodloužené záruky Audi zůstává v rámci prodloužené záruční lhůty zachováno. Platí-li na některých trzích záruka na nový vůz s omezením počtu ujetých kilometrů, pak i v tomto případě zůstává omezení v platnosti. V případech, kdy se prodloužení záruky na nový vůz překrývá se začátkem prodloužené záruky Audi, bude začátek platnosti prodloužené záruky Audi bezplatně posunut o tři měsíce do budoucnosti.

U těchto opatření, která byla přijata na základě okolností způsobených šířením onemocnění Covid-19, se jedná o jednorázový a dobrovolný vstřícný krok výrobce, který není uznáním budoucího právního závazku, ani přijetím z něho vyplývajících budoucích povinností.

Skupina Audi

Skupina Audi, se značkami Audi, Ducati a Lamborghini, je jedním z nejúspěšnějších výrobců automobilů a motocyklů v prémiovém segmentu. Společnost působí globálně na více než 100 trzích a má 16 výrobních závodů v jedenácti zemích. Mezi plně vlastněné dceřiné společnosti AUDI AG patří Audi Sport GmbH (Neckarsulm), Automobili Lamborghini S.p.A. (Sant’Agata Bolognese, Itálie) a výrobce sportovních motocyklů Ducati Motor Holding S.p.A. (Boloňa, Itálie).

Skupina Audi dodala v roce 2019 zákazníkům 1,845 milionu automobilů značky Audi, 8205 sportovních vozů značky Lamborghini a 53 183 motocyklů značky Ducati. Prémiový výrobce dosáhl ve fiskálním roce 2019 celkových příjmů z prodeje 55,7 miliardy eur a provozního zisku 4,5 miliardy eur. V současnosti pracuje pro společnost na celém světě přibližně 90 000 zaměstnanců, z toho více než 60 000 v Německu. Audi se zaměřuje na trvale udržitelné produkty a technologie pro budoucnost mobility.

Dovozcem prémiových automobilů Audi na český trh je společnost Porsche Česká republika, součást skupiny podniků Porsche Holding Salzburg a největší importér automobilů do České republiky. Audi nabízí v České republice všechny své modely od 1. dubna 2015 s prodlouženou zárukou na 4 roky při nájezdu do 120 000 km v rámci standardní výbavy vozu.

Zdroj informací

Porsche Česká republika s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

5. května 2020

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6373 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál