Sokol se spojil s Googlem

Sokol se spojil s Googlem

Nejtradičnější tuzemská sportovní organizace Česká obec sokolská se modernizuje i po technické stránce. Kvůli zlepšení komunikace mezi členy, jichž počítá na 160 000, jednotami, oddíly i jednotlivými pracovníky začal Sokol systematicky využívat cloudové služby Google Suite. K dnešnímu dni již existuje víc než 1300 registrovaných sokolských účtů a další přibývají.

Přechod na cloudové nástroje společnosti Google by měl Sokolu usnadnit komunikaci mezi všemi složkami organizace. Původně mělo jít zejména o sdílení dokumentů přes Google Drive, po vyhlášení nouzového stavu v ČR začali pracovníci Sokola hojně využívat i nástroje online komunikace včetně videokonferencí přes aplikaci Hangouts Meet.

„Fyzický kontakt se pochopitelně v současné situaci snažíme omezovat, komunikovat ale musíme pořád. Ukazuje se, že díky on-line službám od Google můžeme pracovat dál a možná ještě systematičtěji než doposud,“ říká starostka ČOS Hana Moučková

Organizace má 160 000 členů a tvoří ji 1060 tělocvičných jednot sdružených do 42 žup po celé republice. Na G Suite už v tuto chvíli běží více než 1300 sokolských účtů, postupně by se měly připojit i další skupiny členů, například cvičitelé nebo činovníci. Jako klíčové pro úspěšný přechod na cloudové služby se ukazují školení, která probíhají po celé republice ve spolupráci s Google ambasadory a s Google Users Group (GUG), českou skupinou sdružující zájemce o Google technologie.

“Potřebovali jsme systém, jehož ovládání zvládnou všichni, případně už s ním mají nějaké zkušenosti. Hlavně u starších členů musíme občas překonávat obavy z toho, že se s novinkami nenaučí, kvalitní kurz to ale většinou rychle překoná. Obavy nakonec u nich většinou vystřídá radost, že systém zvládli a získali novou dovednost,“ dodává Moučková. Dvě třetiny členů ČOS jsou nicméně mladší 26 let, a tak by pro ně cloudové služby neměly být ničím neznámým.

“Máme velmi pestrou strukturu, členy Sokola jsou lidé všech věkových kategorií, jednoty s několika tisícovkami členů s profesionálním zázemím i ty malé tvořené výlučně dobrovolníky. V práci nás limitovaly zdlouhavé procesy distribuce dokumentů a informací, schvalování či implementace. Schválit jednoduchý zápis z jednání dříve vyžadovalo spoustu mezikroků, díky komentářům a úpravám online jsme schopni nyní proces dokončit v řádu minut,” říká starostka ČOS Hana Moučková.

Spolupráce ČOS a společnosti Google ČR se ale neomezuje jen na využívání produktů, Google například podporuje i projekt Se Sokolem do života zaměřený na pohybovou gramotnost předškoláků. „Myslím, že i díky Googlu se nám daří posouvat náš spolek do 21. století,” dodává Moučková, jež právě modernizaci spolku pojala jako jednu ze svých priorit.

Svědčí o tom i rychlost reakce, s jakou Sokol zareagoval na uzavření sportovišť. V řádu dní po vyhlášení nouzového stavu přišel s iniciativou #cvičímsesokolem, kde známý Youtuber Tomáš Touha provází instruktážními videi s domácím cvičením pro všechny věkové kategorie. Sokolští cvičitelé po celé republice začali také ihned po vyhlášení nouzového stavu vysílat živě na sociálních sítích cvičební lekce pro různé věkové skupiny, aby členům i veřejnosti zpříjemnili dobu karantény.

Zdroj informací

Česká obec sokolská a NejBusiness.cz

Datum

30. dubna 2020

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.9423 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál