Komerční banka darovala 30 tisíc ochranných pomůcek pro domovy seniorů a pečovatelskou službu

Komerční banka darovala 30 tisíc ochranných pomůcek pro domovy seniorů a pečovatelskou službu

Komerční banka (KB) darovala 30 tisíc ochranných pomůcek domovům pro seniory a pečovatelské službě. Banka se na tom domluvila s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR s tím, že KB zajistí i distribuci do konkrétních nejpotřebnějších lokací navržených ministerstvem. Symbolické předání daru za účasti náměstka ministryně Robina Povšíka se uskutečnilo 23. dubna 2020 v středisku Centra sociálních zdravotních služeb Lysá nad Labem.

„Dlouhodobě a systematicky podporujeme seniory prostřednictvím Nadace KB Jistota a chceme jim být nablízku i v této obtížné situaci. Uvědomujeme si potřebu chránit nejen nejstarší část populace, ale i ty, kteří stojí v první linii, tedy personál domovů a terénní pracovníky. Upřímně si vážím práce všech, kteří se na zvládání koronavirové pandemie situace podílejí a věřím, že i náš příspěvek pomůže zmírnit její dopady,“ uvedla Hana Kovářová, výkonná ředitelka pro Brand strategii a komunikaci Komerční banky.

„Ochrana seniorů, kteří potřebují péči je jedna z našich největších priorit v této těžké době. Proto je nutné chránit i pracovnice a pracovníky sociálních služeb, které péči o ně poskytují. A jsme rádi, že společně s Komerční bankou můžeme k této ochraně přispět“, uvedl náměstek ministryně Robin Povšík.

Již dříve KB podpořila například projekt „Nepostradatelní!“ v jehož rámci je zajišťováno jídlo všem, kteří jsou v těchto dnech v Praze v první linii boje s koronavirem nebo online hudební projekt „Spolu jedním hlasem“.

Zdroj informací

Komerční banka, a. s. a NejBusiness.cz

Datum

25. dubna 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 2.2194 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál