Siemens Energy daruje 200 tisíc na pomoc lidem bez domova

Siemens Energy daruje 200 tisíc na pomoc lidem bez domova

Brněnský závod Siemens Energy daruje 100 tisíc korun Armádě spásy a 100 tisíc korun Diecézní charitě Brno na pomoc lidem bez domova, pro které je téměř nemožné dodržet karanténu a zabránit tak dalšímu šíření koronavirové pandemie. Lidí bez domova je v Brně více než dva a půl tisíce.

„I v současné situaci jsme především díky velkému odhodlání našich zaměstnanců v plném provozu, proto jsme se rozhodli pomoci těm, kteří to nyní velmi potřebují. Zdraví je u nás vždy na prvním místě,“ vysvětluje Erik Feith, ředitel brněnského závodu Industrial Turbomachinery, patřícího pod hlavičku Siemens Energy.

Společnost daruje 100 tisíc korun brněnské pobočce Armády spásy, která ve své noclehárně v ulici Mlýnská v centru Brna nyní poskytuje své služby klientům 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. „O naše služby je veliký zájem, a proto jsme velice vděční všem, kteří nám pomáhají pomáhat. Pro lidi bez domova zůstat v karanténě znamená zůstat na ulici, která je momentálně jejich domovem i přesto, že využívají některou z námi poskytovaných sociálních služeb," říká ředitel Centra sociálních služeb Josefa Korbela v Brně Mlýnské Ing. Ivan Borek.

Dalších 100 tisíc korun daruje Siemens Energy Diecézní charitě Brno, která pravidelně roznáší mezi potřebné jídlo, roušky i další materiál a poskytuje informace. V prostorách bývalé Káznice na Cejlu vydává Charita teplé jídlo, které připravuje Magistrátní jídelna Brno. Od pátku 17. dubna nově provozuje Diecézní charita Brno i nonstop centrum pro lidi bez přístřeší v prostorách bývalého vojenského sportovního areálu u Anthroposu.

„Zájemcům v centru nabízíme příležitost k zajištění bezpečí, odpočinku, provedení osobní hygieny nebo základní zdravotní péči. Je to nová aktivita, kterou děláme nad rámec naší standardní práce. I nadále se v době pandemie staráme o seniory, nevyléčitelně nemocné i jejich rodiny. Snažíme se tak aktivně přispět k omezení šíření koronaviru a ochraně nejen našich klientů, ale celé společnosti. Jsme proto velmi vděční Siemens Energy za finanční podporu, která nám umožňuje pomáhat těm nejpotřebnějším,“ vysvětluje ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Brněnský Siemens Energy, odštěpný závod Industrial Turbomachinery zaměstnává na 800 odborníků ve výrobě a servisu průmyslových parních turbín do výkonu 150 MW. I v době karantény je brněnský závod v provozu za zvýšených hygienických opatření.

Více informací naleznete na www.brno.charita.cz a www.armadaspasy.cz.

Zdroj informací

Siemens, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

21. dubna 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8194 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál