Boost.space z programu Start it @ČSOB pomohl Ústřední vojenské nemocnici

Boost.space z programu Start it @ČSOB pomohl Ústřední vojenské nemocnici

Startupová firma Boost.space vytvořila pro Ústřední vojenskou nemocnici v Praze (ÚVN) unikátní řešení pro vyhledávání a sdílení zahraničních informací a zkušeností týkajících se COVID-19. Její systém automaticky skenuje více než 50 000 online novinových zdrojů z celého světa a upozorní na nové články. Boost.space je součástí akceleračního programu Start it @ČSOB.

Projekt vznikl po dohodě s ÚVN, aby zefektivnil vyhledávání aktuálních informací o koronavirové pandemii. Vyhledané články umožnují se v nově vzniklé situaci rychleji orientovat. Přinášejí přehled různých přístupů, jako jsou například lékařské postupy, možné léky, způsoby ochrany a prevence v jednotlivých zemích.

„Pilotní verzi systému jsme díky nasazení týmu byli schopni připravit do 24 hodin, protože právě rychlost byla klíčová. Teď jsme připraveni systém bezplatně nabídnout i dalším nemocnicím v Česku,“ uvedl Tadeáš Marek z Boost.space.

„Jsme nadšeni z toho, jak rychle se podařilo Boost.space přijít s konkrétním řešením, které významně pomůže v boji s šířením COVID-19. Ukázalo se, že výběr firem do našeho speciálního koronavirového kola byl správný,“ řekla Zuzana Paulovics, lídr akceleračního programu Start it @ČSOB.

„Systém v současné době testujeme v Ústřední vojenské nemocnici. Pomáhá nám s monitorováním a sdílením nových informací a světových článků ohledně řešení současné situace,“ řekl MUDr. Martin Barták z ÚVN.

Systém Boost.space nalezené články o léčbě, prevenci i hygienických opatřeních v souvislosti s COVID-19 jednoduše třídí a sdílí hned s ostatními. Lékaři vidí, které články už si někdo z jejich kolegů přečetl a také vyhodnotil jako zajímavé pro ostatní. Podle Tadeáše Marka je projekt natolik univerzální, že jej bude možné využít i na vyhledávání a monitorování novinek i v dalších odvětvích.

O Start it @ČSOB

Bankovní akcelerátor je unikátní v tom, že neomezuje zaměření a oblasti podnikání inovativních firem a podporuje tak ty, které přináší lepší řešení pro zákazníky i v nečekaných oblastech. V rámci Start it @ČSOB mohou firmy po dobu pěti měsíců využívat poradenství a mentoring expertů ČSOB i výhody plynoucí z členství v prestižní mezinárodní síti akcelerátorů GAN, která sdružuje přes 10 000 nejlepších startupů ze šesti kontinentů. Start it @ČSOB vychází ze Start it @KBC, projektu mateřské společnosti, který je největším akcelerátorem na belgickém trhu. V rámci skupiny KBC byl spuštěn i v Maďarsku.

Skupina ČSOB

je vedoucím hráčem na bankovním trhu v České republice. Naše motto „Digitálně a s lidmi“ nejlépe vyjadřuje probíhající investice do inovací a digitalizace, díky nimž neustále zjednodušujeme a zkvalitňujeme obsluhu našich klientů na pobočkách i v online prostředí. Naše služby jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dnů v týdnu. Stavíme na unikátním bankopojišťovacím modelu, který nabízí pod jednou střechou vše pro řešení finančních potřeb – od bankovních služeb pod značkou ČSOB či Poštovní spořitelna, přes pojištění od ČSOB Pojišťovny až po úvěry na bydlení od Hypoteční banky či Českomoravské stavební spořitelny, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring a Patria Finance.

Své služby poskytujeme všem typům zákazníků – fyzickým osobám, malým a středním podnikům i korporátní a institucionální klientele. ČSOB v roce 2018 odvedla státu jako druhý největší plátce daně z příjmu právnických osob 8,4 miliardy Kč a na mzdách 8300 zaměstnancům vyplatila 6,2 miliardy Kč. ČSOB podpořila českou ekonomiku celkovou částkou 780 miliard Kč. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

Zdroj informací

ČSOB a NejBusiness.cz

Datum

20. dubna 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.567 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál