Samsung loni v Česku prodal 900 tisíc mobilů a 93 tisíc hodinek a sluchátek

Samsung loni v Česku prodal 900 tisíc mobilů a 93 tisíc hodinek a sluchátek

Pozici lídra v prodeji mobilních telefonů na českém trhu potvrdila i v roce 2019 společnost Samsung. Češi loni nakoupili rekordních 900 tisíc smartphonů této značky, což je nejvíce ze všech na trhu. Samsung v tuzemsku prodal také 93 tisíc kusů nositelné elektroniky jako jsou chytré hodinky, náramky a sluchátka.

"Držet pozici lídra trhu je těžší, než na ni útočit. Jsme rádi, že se Samsungu svým inovativním přístupem daří přesvědčovat uživatele, že nabízí opravdu to nejlepší, co je v současné době v oblasti smartphonů na trhu. Loni jsme jako první uvedli na český trh smartphony s ohebným displejem a tento trend letos ještě prohloubíme," říká Tomáš Balík, ředitel divize mobilních zařízení společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Trendy v mobilních telefonech a nositelné elektronice

Prémiové smartphony řady Galaxy S10 zaznamenamenaly o 33% vyšší prodeje něž předloňské modely Galaxy S9. Samsung zaznamenal výrazný zájem o skládací smartphony, které jako první uvedl na trh na sklonku loňského roku v podobě modelu Galaxy Fold. Letos k němu přibyl i „véčkový“ model Galaxy Z Flip.

Samsung rovněž letos výrazněji saturoval trh zařízeními vybavenými technologií 5G. Rozšiřuje se vybavenost smartphonů několika různými typy objektivů fotoaparátů (Zoom, Wide, UltraWide, Macro), zejména pak u letošní prémiové řady Galaxy S20. Zvyšuje se zájem o mobilní platby a trendem je i rozšířenější využívání umělé inteligencie (AI) a umělé reality (AR).

Chytré hodinky jsou významným a rychle roustoucím segmentem v oblasti mobilních zařízení. Zvyšuje se zájem o bezkontaktní NFC platby jejich prostřednicvím. Trendem jsou také fitness funkce a zvyšující se zájem o eSIM. V případě sluchátek se pozornost upírá směrem k modelům True Wireless.

Jaká mobilní zařízení se prodávala nejvíce?

Vůbec nejprodávanějším prémiovým smartphonem Samsungu na českém trhu se loni stal model Galaxy S10e, následovaný nejvyšším prémiovým modelem Galaxy S10+. Ze střední třídy smartphonů Samsungu uživatelé loni nejvíce nakupovali Galaxy A40 a Galaxy A50. Nejžádanějším tabletem z prémiové řady Samsungu se loni na tuzemském trhu stal Galaxy Tab S5e a poté Galaxy Tab S6. Mezi tablety střední třídy byl nejžádanější Tab A 10.1. Nositelné elektronice vévodily chytré náramky Galaxy Fit e a poté chytré hodinky Galaxy Watch 46mm a Galaxy Watch Active2.

Mobilní telefony, chytré hodinky, náramky i sluchátka Samsung lze snadno zakoupit na oficiálním e-shopu Samsung.cz s dopravou zdarma.

Nejprodávanější mobilní produkty Samsungu v ČR v roce 2019

Mobilní telefony

  • Premium: Galaxy S10e, Galaxy S10+
  • Střední třída: Galaxy A40, Galaxy A50

Tablety

  • Premium: Galaxy Tab S5e, Galaxy Tab S6
  • Střední třída: Galaxy Tab A 10.1

Chytré hodinky a náramky

  • Galaxy Fit e, Galaxy Watch 46 mm, Galaxy Watch Active2

Sluchátka

  • Galaxy Buds

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými průlomovými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, systémů LSI, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.

Zdroj informací

Samsung Electronics Co., Ltd. a NejBusiness.cz

Datum

17. dubna 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6146 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál