Start it @ČSOB podpoří firmy, které pomohou v čase pandemie

Start it @ČSOB podpoří firmy, které pomohou v čase pandemie

Akcelerátor Start it @ČSOB nabízí pomoc a poradenství čtyřem inovativním projektům v rámci mimořádně zkráceného programu. Ten ČSOB zaměřila na firmy, které přinášejí účelná řešení v době epidemie koronaviru. Banka tak chce pomoci inovativním projektům, které mají i v nouzovém stavu šanci uspět na trhu a podpořit ekonomiku.

„Mám radost, že jsme se v ČSOB i v této době, kdy jako banka řešíme řadu mimořádných situací, nevzdali příležitosti seznámit se s nápady zapálených lidí ze startupové scény. A vyplatilo se, našli jsme čtyři opravdu zajímavé projekty, které podporují fungování v 'novém normálu', proto jsme nadšeni, že je můžeme podpořit,“ uvedla Michaela Lhotková, ředitelka inovací a platebních řešení v ČSOB.

„Rozhodli jsme se pro speciální koronavirové kolo, protože startupy jsou schopné přinášet nová řešení na trh opravdu rychle. Vybrali jsme firmy, které mají navíc šanci uspět i v krizi způsobené Covid-19, proto stojí za to je teď podpořit v jejich byznysových plánech a v rozjezdu. Výhodou je, že startupy jsou zvyklé používat moderní technologie a zároveň mají silnou potřebu pomáhat i na dobrovolnické bázi,“ říká Zuzana Paulovics, lídr Start it @ČSOB.

Takzvaný „pitch day“, kde odborná porota firmy vybírá a má obyčejně formu osobního setkání a prezentací, nyní proběhl plně v režimu online. Porotci – mentoři, odborníci z banky i investoři (např. Přemysl Rubeš z Presto Ventures) – vybrali tyto firmy:

  • Boost.space – vyvíjí nástroj podporující práci z domova, který nabízí řízení obchodu a datové analýzy pro malé a střední firmy
  • Confused – pomáhá středoškolákům vybrat si vysokou školu v souladu s jejich zájmy a předpoklady
  • Happenee – vyvíjí nástroj na organizování eventů on-line
  • Vím o všem – zaměřuje se na digitalizaci pro stavební společnosti, ulehčuje administrativu, dohlíží na postup stavby, ukládá fotodokumentaci a stavební deník, eviduje docházku zaměstnanců

Přihlašování do dalšího řádného kola bylo s ohledem na nouzový stav prodlouženo do 4. června, kdy ČSOB vybere 10 projektů do standardního pětiměsíčního programu.

O Start it @ČSOB

Bankovní akcelerátor je unikátní v tom, že neomezuje zaměření a oblasti podnikání inovativních firem a podporuje tak ty, které přináší lepší řešení pro zákazníky i v nečekaných oblastech. V rámci Start it @ČSOB mohou firmy po dobu pěti měsíců využívat poradenství a mentoring expertů ČSOB i výhody plynoucí z členství v prestižní mezinárodní síti akcelerátorů GAN, která sdružuje přes 10 000 nejlepších startupů ze šesti kontinentů. Start it @ČSOB vychází ze Start it @KBC, projektu mateřské společnosti, který je největším akcelerátorem na belgickém trhu. V rámci skupiny KBC byl spuštěn i v Maďarsku.

Skupina ČSOB

je vedoucím hráčem na bankovním trhu v České republice. Naše motto „Digitálně a s lidmi“ nejlépe vyjadřuje probíhající investice do inovací a digitalizace, díky nimž neustále zjednodušujeme a zkvalitňujeme obsluhu našich klientů na pobočkách i v online prostředí. Naše služby jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dnů v týdnu. Stavíme na unikátním bankopojišťovacím modelu, který nabízí pod jednou střechou vše pro řešení finančních potřeb – od bankovních služeb pod značkou ČSOB či Poštovní spořitelna, přes pojištění od ČSOB Pojišťovny až po úvěry na bydlení od Hypoteční banky či Českomoravské stavební spořitelny, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring a Patria Finance.

Své služby poskytujeme všem typům zákazníků – fyzickým osobám, malým a středním podnikům i korporátní a institucionální klientele. ČSOB v roce 2018 odvedla státu jako druhý největší plátce daně z příjmu právnických osob 8,4 miliardy Kč a na mzdách 8300 zaměstnancům vyplatila 6,2 miliardy Kč. ČSOB podpořila českou ekonomiku celkovou částkou 780 miliard Kč. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

8. dubna 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8387 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál