Skupina PSA se mobilizuje

Skupina PSA se mobilizuje

Skupina PSA, která prostřednictvím posílených hygienických opatření a zavedením práce z domova chrání své zaměstnance, se současně rozhodla pomoci těm, kdo každodenně pracují „v první linii“.

 

 

Ochrana a pomoc

Do dnešního dne věnovala skupina PSA nemocnicím, pohotovostním službám a místním úřadům téměř 400 000 roušek1, přičemž skupina udržuje potřebné množství zdravotnického materiálu pro své zaměstnance pracující ve výrobních závodech. Současně zdravotnická oddělení skupiny darují zdravotnické vybavení (multiparametrové monitory, defibrilátory, lékárničky, rukavice atd.) nemocnicím v Miláně, Madridu a Mulhouse.

Zajištění mobility

Free2Move, carsharingová služba skupiny PSA, nabídla nemocnicím a zdravotnickým pracovníkům v Paříži, Madridu a Lisabonu automobily ze svého vozového parku.

Zdravotníkům půjčuje zdarma vozy prostřednictvím svého vozového parku i síť Opel France. Nabízí jim rovněž profesionální údržbu vozů „za cenu nákladů“, aby se mohli snadno pohybovat a vykonávat svou práci. K dispozici je takto 400 vozů.

V závislosti na dané zemi a prodejní síti zůstávají v provozu servisy a prodejny náhradních dílů, aby byla zajištěna mobilita zdravotnického personálu a dalších zákazníků „v první linii“ (logistika, zásilkové služby atd.). Ve Francii je v současné době otevřeno 500 provozoven Peugeot, Citroën, DS a Opel, aby jejich zaměstnanci mohli těmto zákazníkům poskytovat servisní a poprodejní služby.

Ve Španělsku nabídla skupina PSA a PSA Retail své vozové parky zdravotnickým orgánům (na celostátní úrovni a prostřednictvím místní pomoci ze strany závodů ve Vigu a Zaragoze). V Maroku bude úřadům věnováno 50 vozů Peugeot 208.

Sdílení výrobního know-how

Skupina PSA se spolu s dalšími třemi firmami (Air Liquide, Schneider Electric, Valeo) zapojila do výzvy vyrobit během 50 dnů, od začátku dubna do poloviny května, 10 000 respirátorů.

V továrně v Poissy bude zřízen provoz na výrobu centrálního bloku umělých respirátorů, přičemž při této výrobě budou dodržována zesílená hygienická opatření. Dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny se rovněž přesunou do továrny Air Liquide ve městě Antony, kde se budou podílet na montáži respirátorů.

Další iniciativou je pomoc brazilských týmů. Ta spočívá v realizaci 3D tisku části obličejových štítů používaných k ochraně zdravotníků, kteří jsou v kontaktu s pacienty. Tyto štíty budou darovány veřejným zdravotnickým orgánům.

Skupina PSA, která se mobilizuje na všech úrovních, podporuje také místní iniciativy, většinou prováděné z podnětu zastoupení značek, podle místního kontextu a potřeb (např. v Maroku darování roušek schválených místními orgány ...).

Někteří lékaři podniků skupiny PSA navíc působí v rámci telefonní platformy pro příjem a regulaci telefonních hovorů směřovaných na francouzskou zdravotní záchrannou službu.

Zdroj informací

P Automobil Import s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

4. dubna 2020

COVID - Firmy a OSVČ


Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6472 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál