Profesia spustila službu video pohovory, která pomůže firmám pokračovat v náboru i v současné situaci

Profesia spustila službu video pohovory, která pomůže firmám pokračovat v náboru i v současné situaci

V současné nelehké situaci nabízí pracovní portál Profesia.cz firmám novinku, která umožní omezit počet zrušených pracovních pohovorů. Video pohovory sníží riziko, že firmy kvůli rušení pohovorů přijdou o kvalitní uchazeče, ulehčí situaci i uchazečům o práci, kteří se kvůli odkládání termínů mohou dostat do těžké situace. Služba je nabízena bezplatně.

Z důvodu šíření viru COVID-19 dostali zaměstnanci mnohých firem v České republice nařízený homeoffice a zákaz osobních setkání. V posledních dnech jsme tak byli svědky rušení nebo odsunutí mnoha pracovních pohovorů, což zpomaluje náborové procesy. Zrušené schůzky a plánované pohovory zvyšují riziko, že se volná pracovní místa neobsadí včas.  

Služba pomůže udržet zdravý chod firem

„Spuštěním této služby pružně reagujeme na potřeby personalistů a pomáháme udržet tempo náboru i po vyhlášení mimořádné situace,“ říká Michal Novák z pracovního portálu Profesia.cz. „Nabídkou on-line řešení, tedy možností realizovat video pohovory bez nutnosti osobního setkání, umožňujeme firmám pokračovat v náborovém procesu i v době karanténních opatření.“

Jak tento proces probíhá? Personalisté si termín pohovoru dohodnou s uchazečem předem, e-mailem nebo telefonicky. Uchazeč následně obdrží na svůj e-mail pozvánku na video pohovor s konkrétním termínem.

Odkládání pohovorů komplikuje život oběma stranám

Tato mimořádná situace neovlivňuje pouze firmy, ale i uchazeče. Ti, kteří jsou právě ve výpovědní době, se při odkladu pohovoru mohou obávat, že na určitou dobu zůstanou úplně bez práce a příjmu. Video pohovory pomohou i firmám. Eliminují totiž riziko, že aktivní kandidáti, jimž přesunuli pohovory, si v mezičase najdou práci jinde.

Podrobné informace o tom, jak postupovat, jsou k dispozici zde.

Zdroj informací

Profesia, spol. s r.o. a NejBusiness.cz

Datum

3. dubna 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6067 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál