Cisco pomáhá firmám, školám a veřejné správě v době šíření koronaviru

Cisco pomáhá firmám, školám a veřejné správě v době šíření koronaviru

Společnost Cisco pomáhá bojovat firmám, školám, veřejné správě, zdravotnickým zařízením a dalším institucím s dopady šíření onemocnění COVID-19. Hlavním opatřením je poskytnutí řešení pro komunikaci a spolupráci Webex zdarma. Jen za poslední týden zaznamenalo Cisco 7násobný nárůst provzu Webexu a od začátku března se přes něj uskutečnilo 8 miliard minut videoschůzek, což je 2,5 krát více než za běžné situace. Ukazuje se tak, že jde o nástroj, který má potenciál pomáhat. Neméně důležité je ale v tuto chvíli myslet na kybernetická rizika, která s přesunem velkého počtu lidí na home office rostou.

Videokomunikace a spolupráce týmů zdarma pro…

Školy

Školy mohou až do konce školního roku využít bezplatné licence Webexu pro vzdálenou výuku. Učitel či přednášející se spojí se studenty prostřednictvím videokonference a zároveň s nimi může sdílet dokumenty nebo na nich v reálném čase spolupracovat.

České zastoupení Cisco přichystalo pro učitele 3x týdne pravidelné živé webináře, na kterých se dozvědí, jak mohou využít Webex pro vzdálenou výuku.

Webináře jsou dostupné od 23. 3. následovně:

  • každé pondělí 13.00 – 14.00 hodin online
  • každé úterý 11.00 – 12.00 online
  • každý čtvrtek 11.00 – 12.00 online

Další potřebné informace k využití webexu ke vzdělávání včetně návodů a rad lze najít zde.

Firmy

Firmy mohou díky Cisco Webex zajistit svou provozuschopnost i když jejich zaměstnanci, partneři nebo zákazníci pracují z domova a propojit je pomocí videokonference. K dispozici je jim nástroj Webex zdarma pro jednotlivce, dostupný po registraci na webu https://cart.webex.com/sign-up-webex, nebo 90denní zkušební licence Webex Enterprise s plnou funkcionalitou. Pro její aktivaci je třeba kontaktovat obchodní tým Cisco ČR prostřednictvím e-mailu.

Státní správu a samosprávu

Stejným způsobem dokáže Webex zajistit operativu a řešení současné situace ve státních a státem zřizovaných organizacích nebo v krajích a samosprávách. Řešení Cisco Webex pro snadnější koordinaci používá také vláda ČR, jak o tom na sociální síti informoval Vladimír Dzurilla, vládní zmocněnec pro informační technologie a digitalizaci.

Zdravotnictví

Ke konzultacím s pacienty a vzdálené péči mohou Webex využít zdarma také lékaři a zdravotnická zařízení. Sníží se tak množství osobních kontaktů a zároveň je veškerá komunikace s pacienty operativnější a osobnější než přes telefon.
Registrovat se do Webexu mohou zájemci zde.

Zabezpečení firemních dat při práci na dálku

Organizace, jejichž zaměstnanci nyní využívají home office, by měly novému způsobu práce přizpůsobit také kybernetické zabezpečení. Cisco proto zpřístupnilo zdarma tři klíčové bezpečnostní technologie, které pomohou zaměstnance pracující z domova ochránit:

  • Cisco AnyConnect Secure Mobility Client umožňuje zaměstnancům pracovat na jejich mobilních zařízeních bezpečně odkudkoliv přes virtuální privátní síť (VPN). Podrobnější informace.
  • Cisco Umbrella ochrání zaměstnance před škodlivými odkazy či weby, ať už jsou připojeni v podnikové síti či nikoliv. Registrace pro využití produktu.
  • Duo Security umožňuje organizacím zkontrolovat identitu uživatelů a důvěryhodnost připojeného zařízení pomocí pokročilé vícefaktorové autentizace. Registrace pro využití produktu.

Další podrobnosti k možnostem zabezpečení a jednotlivým produktům najdete zde.

Zdroj informací

Cisco a NejBusiness.cz

Datum

24. března 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.773 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál