RegioJet přepravil loni rekordních více než 10,5 milionů cestujících

RegioJet přepravil loni rekordních více než 10,5 milionů cestujících

RegioJet - největší středoevropský soukromý železniční dopravce v osobní dopravě - má za sebou rok dalšího výrazného růstu. Vlaky RegioJet v roce 2019 přepravily na všech svých trasách (dálkové a regionální spoje v ČR, SR a v Rakousku) rekordních více než 10,5 miliónu cestujících, což meziročně znamená nárůst o přibližně milion nových cestujících.
Samotné dálkové vlaky RegioJet provozované pod hlavičkou české společnosti RegioJet a.s. na trasách v České republice, na Slovensku a v Rakousku přepravily v roce 2019 rekordních 6,5 milionů cestujících. To znamená meziroční nárůst o přibližně 600 tisíc nových cestujících, kteří nově využili dálkových spojů RegioJet – a to zejména na trase Praha – Brno – Vídeň / Bratislava.

Právě mezinárodní spoje byly hlavním motorem růstu počtu nových cestujících, když například v letních měsících činila průměrná obsazenost spojů na trase Praha - Brno – Vídeň na výjezdu z Prahy 93 %, což prakticky znamená vyprodanost takřka všech spojů.

Expanze do Maďarska, na Ukrajinu a do Polska

V roce 2020 plánuje RegioJet další expanzi na klíčových mezinárodních i vnitrostátních trasách. V letošním roce zahájí například provoz vlaků na mezinárodních spojích do Budapešti, které maďarskou metropoli spojí nejen s Prahou, ale také s Vídní. Plánované jsou také nové vlakové spoje na Ukrajinu a do Polska. Nově – od prosince loňského roku jezdí dálkové vlaky RegioJet také na státem objednávané rychlíkové lince R8 Brno – Ostrava – Bohumín nebo regionální spoje v Ústeckém kraji.
Právě v souvislosti s rekordním růstem RegioJetu na středoevropském a českém trhu a další expanzí vlakové dopravy posílil vrcholový management Miroslav Kupec, který 14. 1. nastoupil na pozici technického ředitele celého vlakového holdingu RegioJet. Tam kromě dálkových vlaků spadají také regionální spoje v Ústeckém kraji a na Slovensku.

Miroslav Kupec je zkušeným odborníkem a vrcholovým manažerem s dlouholetou praxí v oblasti železniční dopravy a vlakové techniky. V rámci RegioJetu bude mít na starosti řízení a rozvoj celé technické a údržbové základny nejrychleji rostoucího osobního železničního dopravce ve střední Evropě.

Chystaná expanze bude znamenat další nárůst provozních aktivit a rozšiřování vozového parku o nejmodernější techniku. Zde RegioJet například již v letošním roce jako první osobní železniční dopravce nasadí do provozu špičkové vícesystémové lokomotivy Bombardier Traxx MS3. Zároveň má RegioJet v plánu také výstavbu vlastního nového depa a další rozšiřování své technické a údržbové základny.

Miroslav Kupec před tím působil mimo jiné na pozici generálního ředitele Českých drah a také například u největšího výrobce kolejových vozidel v České republice - Škoda Transportation.

Zdroj informací

RegioJet a NejBusiness.cz

Datum

3. ledna 2020

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.5422 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál