Nové letecké linky z Prahy do Charkova a Lvova

Nové letecké linky z Prahy do Charkova a Lvova

Letecká společnost SkyUp Airlines zahájila provoz pravidelných linek mezi Prahou a Lvovem a Prahou a Charkovem. Obě letecká spojení budou z Letiště Václava Havla Praha cestujícím k dispozici dvakrát týdně: každý čtvrtek a každou neděli.

Ukrajinský nízkonákladový dopravce na obě linky nasazuje Boeing 737-800 v konfiguraci pro 189 cestujících. Dnešní premiérový přílet letounu SkyUp Airlines na Letiště Václava Havla Praha z Charkova doprovázela slavobrána, pro cestující na odletu pak bylo v gatu připraveno menší pohoštění.

„Nově navázané spolupráce se SkyUp Airlines si ceníme a vítáme další posílení leteckých spojů mezi Českou republikou a Ukrajinou. Jen v loňském roce jsme na pravidelných linkách do ukrajinských destinací odbavili v obou směrech téměř 240 tisíc cestujících. Věřím, že nová spojení s Charkovem a Lvovem ocení nejen velké množství ukrajinských cestujících, ale také čeští turisté se zájmem o poznávání netradičních destinací. Podle našich odhadů by mohlo linek využít až 60 tisíc cestujících ročně v obou směrech,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. Cestující z Letiště Václava Havla Praha budou moci přímo létat již do čtyř ukrajinských destinací: kromě Charkova a Lvova jde také o Oděsu a Kyjev.

Letecká společnost SkyUp Airlines soustavně pracuje na budování vlastní sítě mezinárodních linek. „Učinili jsme další důležitý krok v naší strategii přibližování ukrajinských regionů světu. Nyní je pro obyvatele Charkova a Lvova daleko jednodušší navštívit Českou republiku. Z druhé strany se s otevřením nových linek Čechům naskýtá skvělá příležitost, aby se podívali do Lvova, seznámili se s jeho historickým centrem a navštívili zdejší kavárničky s vynikající kávou a tradičními sladkými koláči. Rádi je také uvítáme v Charkově, který má studentského ducha a architekturu sovětské avantgardy a modernismu,“ přibližuje Yevhen Khaynatsky, výkonný ředitel SkyUp Airlines.

Letenky jsou v prodeji na stránkách dopravce: https://skyup.aero/en/

Zdroj informací

Letiště Praha, SkyUP Airlines a NejBusiness.cz

Datum

10. listopadu 2019

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.5106 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál