Edenred získal ocenění TOP Odpovědná velká firma 2019

Edenred získal ocenění TOP Odpovědná velká firma 2019

Společnost Edenred obdržela nejprestižnější ocenění v oblasti udržitelného podnikání a odpovědného chování firem, které bylo letos uděleno již pošestnácté. Žebříček BpS TOP Odpovědná firma sestavuje a ceny uděluje aliance BpS – Byznys pro společnost.

Slavnostní galavečer se odehrál ve čtvrtek 31. 10. 2019 v hotelu Hilton Old Town, kde byly předány ceny těm nejlepším ve všech kategoriích. „Je skvělé, že jsme mezi TOP 25 firmami, které patří mezi ty nejlepší na českém trhu v oblasti společenské odpovědnosti. Je to pro nás nejen velká motivace do budoucnosti, ale i potvrzení, že máme správně nastavenou strategii v této oblasti,“ říká Daniela Pedret, manažerka komunikace společnosti Edenred.

Výsledné bodování přineslo společnosti Edenred nejvyšší procentuální ohodnocení v oblastech Strategie (88 bodů ze 100) a HR a diverzity (83 bodů ze 100).

Součástí strategie společenské odpovědnosti firmy Edenred je program boje proti obezitě FOOD, který motivuje zaměstnance zdravě se stravovat v průběhu pracovního dne. Tento program pracuje nejen s poptávkou, ale i s nabídkou, takže druhou cílovou skupinou tohoto programu jsou restaurace, kterým Edenred pomáhá s úpravou nabídky tak, aby odpovídala standardům zdravého a vyváženého stravování. Každoročně probíhá monitoring stravovacích návyků zaměstnanců a nabídky zdravé a vyvážené stravy ve sledovaných restauracích. Jeho výsledky jsou součástí mezinárodního průzkumu FOOD, do kterého se za posledních 10 let zapojilo deset zemí.

Edenred se zapojil i do boje s plýtváním potravinami, které je dalším obrovským celosvětovým problémem. Ve světě trpí hladem 1,3 mld. lidí a v Evropě se ročně vyhodí 80 kg potravin na člověka. Edenred proto dlouhodobě finančně podporuje Potravinovou banku Praha a společnými akcemi s ní, za podpory známých osobností, se snaží zvyšovat povědomí o tomto problému a motivovat k odpovědnému chování.

V kategorii HR a diverzita se společnost Edenred může pochlubit vysokým zastoupením žen mezi zaměstnanci, a to i ve vedoucích pozicích. Součástí projektů v této oblasti je mimo jiné bohatá nabídka vzdělávacích a rozvojových programů.

Rating

Rating BpS TOP Odpovědná firma 2019 je komplexním hodnocením přístupu firem k udržitelnému podnikání a CSR. Je sestaven na základě bodového hodnocení 110 kritérií v jednotlivých oblastech odpovědnosti a udržitelnosti firem:

  • Strategie
  • HR a diverzita
  • Dodavatelsko-odběratelský řetězec
  • Životní prostředí
  • Podpora komunit

Celkové hodnocení kombinuje povinné hodnoty benchmarku a bodové hodnocení nezávislých odborníků. Na základě bodových výsledků byl sestaven konečný rating všech TOP Odpovědných firem, které překonaly nastavenou procentuální hranici úspěšnosti.

Hodnocení poroty

Strategie a projekty přihlášených firem posoudila odborná porota nezávislá na vyhlašovateli ocenění. Porota byla složena z více než 50 odborníků a odbornic z expertních organizací, státní správy, komerčního sektoru, médií a významných osobností, které se aktivně podílejí na rozvoji udržitelného podnikání v ČR.

„Rating BpS TOP Odpovědná firma sleduje dlouhodobost, jasné cíle, komplexní odpovědný pohled na podnikání přinášející udržitelnost firmám i společnosti. Hlásí se do něj firmy, které chtějí veřejně ukázat, jak se jim daří jednotlivé oblasti naplňovat. Každý má tak možnost seznámit se s jejich přístupem k řízení lidí, životnímu prostředí, dodavatelům a zákazníkům i k okolí a potřebným. Firmy v ratingu jsou hodnoceny na základě přihlášek, a to více než padesátičlennou odbornou porotou. Poprvé letos přicházíme s přehledným žebříčkem přístupu firem k odpovědnosti a udržitelnosti v podnikání. Jde o jedinečnou aktivitu svého druhu u nás, kdy chceme nabídnout možnost seznámit se s nejlepšími firmami na trhu a inspirovat ostatní,“ řekla Pavlína Kalousová, předsedkyně aliance Byznys pro společnost.

Zdroj informací

Edenred a NejBusiness.cz

Datum

5. listopadu 2019

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.5361 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál