Sberbank zvýšila úroky spoření v USD na 1 % ročně

Sberbank zvýšila úroky spoření v USD na 1 % ročně

Sberbank zvýšila úročení spořicích účtů vedených v amerických dolarech, a to až na 1 % ročně. Tato sazba patří k nevyšší sazbě pro dolarové úložky na trhu. Banka zrušila i podmínku otevření běžného účtu pro získání výhodnější sazby spoření, zrušila i pásmové úročení. Místo něj zavedla výhodnější prahové úročení, kdy klienti získají nejvyšší možnou sazbu na celou spořenou částku. Spoření je určeno pro fyzické osoby, fyzické osoby podnikatele i právnické osoby s obratem do 25 milionů korun.

V říjnu se úroky FER Spoření Extra plošně zvýšily pro částky nad 150 tisíc USD, které jsou nově úročeny sazbou 1 % ročně, která je jednou z nejvýhodnějších sazeb dolarového spoření na trhu. „Snažíme se reagovat na situaci na trhu a přinášet našim klientům atraktivní podmínky nejen v oblasti úvěrů, ale i na depozitních produktech. Sazba ve výši 1 procento na dolarovém spořicím účtu patří k nejvyšší na trhu. Věřím, že ji ocení i klienti z řad menších podnikatelů, pro něž je též určena,“ vysvětluje Zdeněk Remr, Head of Products & Campaigns Sberbank.

Sberbank jde jako jediná na trhu cestou vyššího zhodnocení vyšších vkladů, přičemž horní výše vkladu není nijak omezena - úrok roste společně s vyšší částkou na spořicím účtu. Banka tak klientům dlouhodobě poskytuje jedny z nejvýhodnějších podmínek úročení depozit na českém trhu, nově zvýšila i úročení dolarových účtů. Spořicí účty zvyšovala již několikrát během roku, sazby korunových termínovaných vkladů výrazně zvýšila na začátku roku 2019.

Vklady v Úroková sazba Výše vkladu
USD 0,80 % p.a. do 150 000 USD
1,00 % p.a. nad 150 000 USD

Zdroj informací

Sberbank CZ, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

28. října 2019

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen
Page generated in 1.4838 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál