Dalších 338 železničních vozů bude mít Wi-Fi

Dalších 338 železničních vozů bude mít Wi-Fi

Vybavení dalších 338 železničních vozů technologií Wi-Fi pro zadavatele DPOV se blíží do finále. ČD - Telematika vyhrála v loňském roce výběrové řízení a v těchto týdnech přesně podle harmonogramu zakázku dokončuje. Závěr celého projektu je plánován na listopad 2019.

Předmětné vozy byly rozděleny dle typových řad, kdy ke každé řadě musela být vypracována projektová dokumentace, která posloužila k řádné montáži technologie. Prvním krokem celé zakázky bylo vypracování projektové dokumentace, kterou schvaloval drážní úřad. Navíc byl sestaven harmonogram komplexní dodávky, který reflektoval především možné doby odstávky železničních vozů, které jsou dlouhodobě plánovány. Projekt byl náročný hlavně z pohledu koordinace a dodržení termínů. Termín poslední dodávky byl zasmluvněn na srpen 2019 a ukončení celého projektu je plánováno na listopad 2019. V současné chvíli technici z DPOV aktivují namontované technologie tak, aby cestující mohli službu WI-FI připojení dodanou společností ČD - Telematika začít co nejdříve využívat.

ČD - Telematika a.s. je významným poskytovatelem velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatelem služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur. Provozuje vlastní druhou největší optickou síť v ČR, která je součástí klíčové infrastruktury státu. Portfolio svých činností doplňuje službami s přidanou hodnotou zahrnujícími systémovou integraci, diagnostiku a analýzu dat nebo kybernetickou bezpečnost. Dalším dynamicky se rozvíjejícím segmentem poskytovaných služeb je silniční telematika nebo oblast Internetu věcí, kde realizuje řešení například chytrého parkování.

Zdroj informací

ČD - Telematika a.s. a NejBusiness.cz

Datum

22. října 2019

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6266 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál