ŘSD zahajuje výstavbu II. etapy obchvatu Frýdku-Místku

ŘSD zahajuje výstavbu II. etapy obchvatu Frýdku-Místku

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo ve středu 25. září výstavbu II. etapy obchvatu Frýdku-Místku. Vybudováním obchvatu dojde k výraznému zlepšení životního prostředí ve městě a zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu.

„Dnes zahajovaná stavba řeší společně s již realizovanou první částí vybudování kapacitního obchvatu Frýdku-Místku, který odkloní z města veškerou tranzitní dopravu. Ve městě tak výrazně poklesne hluk, dojde ke zlepšení ovzduší a podstatně se zvýší bezpečnost. Stavbou obchvatu také odstraníme poslední úsek na trase dálnice D48, který vede skrz takto hustě zastavěnou oblast. Obchvat Frýdku-Místku není ovšem jedinou stavbou, která aktuálně na D48 probíhá. Dálnici budujeme také na úseku mezi Rybím a Rychalticemi a v příštím roce zahájíme výstavbu mezi Bělotínem a Šenovem u Nového Jičína,“ představil stavby na dálnici D48 pověřený generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Dálnice D48 tvoří v rámci Moravskoslezského kraje důležitou dopravní tepnu orientovanou západo-východním směrem, která spojuje jižní část Moravskoslezského kraje se střední Moravou a s Polskem.

Stavba je navržena ke spolufinancování v rámci Operačního programu Doprava 2014 – 2020 z Fondu soudržnosti.

D48 Frýdek-Místek, II. etapa

Hlavní trasa:

délka: 4,3 km

kategorie: R 25,5/120

počet všech stavebních objektů: 72

Zhotovitel: Strabag, Eurovia

Cena stavby dle smlouvy: 1 975,8 mil. Kč bez DPH.

Předpokládané zprovoznění stavby: 07/2022

Vizualizace stavby: Frýdek-Místek obchvat

Společně s tímto úsekem má Ředitelství silnic a dálnic aktuálně v realizaci 138 kilometrů nových dálnic a 60 kilometrů silnic I. třídy. V Modernizace probíhá na 61 kilometrech dálnice D1.

Zdroj informací

ŘSD a NejBusiness.cz

Datum

26. září 2019

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.649 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál