Karolína Topolová slaví deset let v čele AURESu

Karolína Topolová slaví deset let v čele AURESu

Na podzim 2012 potvrdila valná hromada AAA AUTO do funkce generální ředitelky a předsedkyně představenstva Karolínu Topolovou. Touto změnou firma započala kroky vedoucí k pozdějšímu prodeji firmy fondu Abris Capital Partners a změně názvu na AURES Holdings. Topolová stála u zrodu nové strategie skupiny výrazně posilující orientaci na zákazníka. Firma modernizovala pobočky a vsadila na rozvoj doplňkových služeb a jejich elektronizaci.

Úspěšně znovuobnovila značku Mototechna, která letos slaví deset let úspěšného fungování, a soustředila pod ní prodej zánovních automobilů, svůj nejrychleji rostoucí segment. Po těchto změnách pak v roce 2014 následoval úspěšný prodej majoritního podílu AURES Holdings v hodnotě převyšující šest miliard korun. Největšími milníky úspěšného působení Topolové na pozici generální ředitelky skupiny byl v posledních letech rychlý přechod na on-line prodej ojetých vozů v době covidových lockdownů a expanze nové značky Driverama v Německu. AURES letos pod vedením Topolové také oslavil 30 let úspěšného působení na trhu.

„Čím déle člověk stojí v čele velké firmy, tím více může propadat přesvědčení, že ho nic nepřekvapí. Před třemi lety bych stěží věřila, že budu muset firmu provést tak zásadními výzvami, jako byly covid-19, krize trhu nových vozů nebo nynější energetická krize. Po téměř 25 letech v byznysu to i mě osobně znova postavilo před nové výzvy a úkoly. Že jsme navzdory všemu bez přestávky rostli a náš třicátý rok na trhu bude s největší pravděpodobností opět rekordní, mě naplňuje hrdostí na celý tým AURESu,“ uvedla Karolína Topolová.

Topolová je jedinou ženou v čele velké společnosti obchodující s automobily ve střední Evropě. Pod jejím vedením již AURES Holdings prodal přes 750 000 vozů a společnost obsloužila přibližně dvojnásobný počet zákazníků. Během působení Topolové AURES dále posílil svou pozici lídra prodeje ojetých automobilů ve střední a východní Evropě. Za deset let se počet autocenter AAA AUTO, Mototechna, Auto Diskont, Driverama a Mototechna Drive v rámci skupiny rozrostl na 61. Množství nabízených vozů v rámci skupiny stouplo na třináct tisíc. Počet zaměstnanců se z necelých osmnácti set zvýšil na 3 100. Byla také otevřena nová call centra firmy v Ostravě a v polských Katovicích.

Karolína Topolová byla také časopisem Forbes opakovaně vybrána mezi nejvlivnější ženy českého byznysu a letos i do přehledu 22 inspirativních TOP CEO roku 2022. V roce 2015 byla oceněna titulem Lady Pro. Získala také titul Mladý manažerský talent 2015. Rovněž se opakovaně umisťovala v prestižní anketě TOP 25 žen českého byznysu, až se v roce 2020 stala Manažerkou roku a v roce 2021 vstoupila do Síně slávy. Umístila se i v žebříčku Top 10 žien slovenského biznisu. V soutěži marketér roku získala v roce 2017 cenu Zlatý delfín za revitalizaci značky Mototechna. Pod jejím vedením se společnost AURES Holdings posunula v žebříčku CZECH TOP 100 z 67. na 39. pozici a získala celoevropské prestižní ocenění European Business Awards 2016/2017.

Svoji pracovní dráhu zahájila Karolína Topolová v pražském hotelu Prague Hilton Atrium, ovšem její kariéra patří Áčkům. V roce 1998 založila call centrum v AAA AUTO, které se stalo jedním z nejmodernějších a největších v ČR. V roce 2006 pak postoupila na funkci Group HR and Call Centre Director. O rok později se stala viceprezidentkou společnosti a podílela se na vstupu firmy na českou a budapešťskou burzu cenných papírů. Karolína Topolová je ovšem nejen generální ředitelkou a předsedkyní představenstva nadnárodní společnosti, ale také manželkou, maminkou devítileté dcery a předsedkyní správní rady Dětské dopravní nadace, jež finančně podporuje děti, které v důsledku dopravní nehody přišly o jednoho nebo oba rodiče. Hovoří plynně anglicky a ve volném čase ráda hraje nohejbal nebo jezdí na snowboardu.

Zdroj informací

AURES Holdings a NejBusiness.cz

Datum

15. listopadu 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Reklama

Page generated in 1.7107 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál