Iva Rotreklová přechází z Avastu do Ataccamy, nově na pozici VP of People & Culture

Iva Rotreklová přechází z Avastu do Ataccamy, nově na pozici VP of People & Culture

Česko-kanadská technologická společnost Ataccama po rekordní investici ve výši 3,6 miliardy korun posiluje personální oddělení. Na pozici VP of People & Culture nastoupila Iva Rotreklová (46), která s sebou přináší přes 20 let HR zkušeností nabraných ve společnostech Česká spořitelna, AVG a Avast. Na starosti bude mít přípravu personálního zázemí firmy na další evoluční skok, který Ataccamu vyvíjející platformu pro automatizovanou správu dat vzhledem k dlouhodobým plánům čeká.

Ataccamě se v posledních letech daří tržby zvyšovat dvojnásobným tempem a aktivně nabírat zaměstnance na všech třech kontinentech, kde má pobočky – v Evropě, Severní Americe a Austrálii. Růst tržeb a počtu zaměstnanců svým tempem ale předběhl vyspělost personální infrastruktury, kterou nyní čeká redesign procesů a posílení role personálního týmu, aby si práci v Ataccamě všichni i přes rostoucí velikost firmy nadále užívali a byli připraveni na budoucí rozvoj.

„Ataccama v posledních dvou letech rostla tak rychle, že jsme přeskočili některé důležité vývojové fáze. Věřím, že Iva a její zkušenosti ze dvou nejúspěšnějších českých technologických firem, které se nakonec akvizicí spojily v jednu, nám pomůže vyplnit vzniklé mezery a vytvořit pracovní prostředí, které nám umožní dál růst, aniž bychom museli obětovat to, čím jsme. Tedy firmou stojící na lidech, kteří se prací baví a užívají si každou novou výzvu,“ komentuje příchod nové posily Michal Klaus, spoluzakladatel a CEO společnosti Ataccama.

„Mým hlavním cílem je příprava Ataccamy na budoucnost. Budeme postupně transformovat oddělení People & Culture, aby dokázalo fungovat efektivněji, zavádět nové nástroje, efektivněji pomáhat s rozvojem zaměstnanců a zároveň držet firemní kulturu i při plánovaném růstu. Startupové nadšení, které je Ataccamě vlastní, mě už na první schůzce naprosto nadchlo – zápal, energie a otevřenost jsou extrémně nakažlivé. Když se k tomu navíc přidal nekonečný prostor pro růst, který se před Ataccamou otevírá, věděla jsem, že to je přesně ta výzva, na kterou jsem čekala,“ popisuje očekávání od nového angažmá Iva Rotreklová.

Vhled napříč psychologií i do technologií

Klinická psycholožka a terapeutka Iva Rotreklová vystudovala psychologii na Univerzitě Karlově v Praze. Nové výzvy začala v roce 2006 hledat v byznysu, kde si postupně vyzkoušela několik pozic napříč personálními odděleními. V České spořitelně tři roky působila jako recruiter. Následně se přesunula do společnosti AVG, kde se jí otevřely dveře k růstu z převážně recruiterské pozice k rolím přispívajícím k tvorbě HR strategie globální technologické firmy. Zažila vstup společnosti AVG na burzu i stažení jejích akcií v momentě, kdy je v roce 2016 koupil Avast. V nově vzniklé společnosti zůstala a podílela se na výzvách spojených s konsolidací organizačních struktur, jako integrování rozdílné podnikové kultury nebo optimalizace personálních procesů napříč nově vzniklou entitou.

Tyto zkušenosti chce Iva Rotreklová v novém angažmá na pozici VP of People & Culture využít a Ataccamě pomoci dosáhnout vytyčených cílů, jako je získání statusu jednorožce a vstupu na burzu NASDAQ. Česko-kanadská technologická společnost v následujících letech plánuje do týmu přibírat především seniorní odborníky a manažery, včetně exekutivní úrovně. Ti se v kombinaci s velmi silným existujícím týmem budou soustředit na to, aby platforma Ataccama ONE pro automatizovanou správu firemních dat byla ještě úspěšnější než doposud.

Zdroj informací

Ataccama a NejBusiness.cz

Datum

29. září 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2222 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál