Genesis Capital posiluje seniorní advokát Vojtěch Novák

Genesis Capital posiluje seniorní advokát Vojtěch Novák

Do Genesis Capital, jedné z nejvýznamnějších skupin v oboru private equity ve střední Evropě, přichází Vojtěch Novák, dosud seniorní advokát mezinárodní advokátní kanceláře Dentons. Vojtěch nastupuje na pozici Senior Counsel, aby po boku právního partnera Pavla Kvíčaly doplnil právní tým Genesis Capital.

Vojtěch Novák má bohaté zkušenosti s právním poradenstvím lokálním i mezinárodním klientům v oblasti korporátního práva a M&A v nejrůznějších odvětvích, včetně TMT, energetiky, automobilového a zpracovatelského průmyslu, potravinářství a private equity. Podílel se na celé řadě významných transakcí nejen v České a Slovenské republice, ale i v celém regionu střední a východní Evropy.

Posílení týmu Genesis Capital Equity navazuje na dokončení fundraisingu nového fondu Genesis Private Equity Fund IV, který disponuje částkou 150 milionů eur na investice do malých a středních podniků v regionu střední Evropy. Vojtěch Novák se bude podílet i na podpoře aktivit spojených s firmami v portfoliu předchozího fondu Genesis Private Equity Fund III, jenž investoval například do společností HP Tronic / Datart, GTH Catering či Conectart. Oba fondy tak získávají přímou podporu dalšího zkušeného právního odborníka, a to zejména v oblasti fúzí a akvizic a jejich financování.

„Vojtěch Novák v uplynulých více než sedmi letech poskytoval právní poradenství při mnoha transakcích v nejrůznějších oborech včetně private equity, jeho zkušenosti jsou jak profesionální, tak s komerčním přesahem. Vojtěchova profesionální erudice a dlouholetá praxe jsou proto zárukou dalšího významného rozšíření našich právních kapacit nejen při posuzování nových investičních příležitostí, ale i podpoře stávajícího portfolia investic. Je mi velkým potěšením ho přivítat v týmu Genesis Capital,“ uvedl Pavel Kvíčala, právní partner Genesis Capital.

Novou spolupráci okomentoval i Vojtěch Novák: „Posun do private equity je pro mne otázkou přirozeného vývoje a navázání na předchozí zkušenosti. Na tuto spolupráci se upřímně těším jako na práci, která nejen přináší zisk investorům fondů, ale také umožňuje růst a prosperitu malým a středním podnikům a jejich managementu.“

Zdroj informací

Genesis Capital a NejBusiness.cz

Datum

8. září 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1837 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál