Společnost VELUX Group jmenuje Larse Peterssona novým generálním ředitelem

Společnost VELUX Group jmenuje Larse Peterssona novým generálním ředitelem

Novým generálním ředitelem společnosti VELUX Group se stane Lars Petersson. Ve funkci nahradí Davida Briggse, který se rozhodl odejít do důchodu. Lars Petersson je v současné době prezidentem a generálním ředitelem společnosti Hempel a do společnosti VELUX nastoupí 1. listopadu 2022. Do té doby bude funkci prozatímního CEO zastávat Anders Götzsche, finanční ředitel společnosti VELUX.

Lars Petersson přichází z pozice prezidenta a generálního ředitele dánské globální společnosti Hempel, která působí v oblasti nátěrových hmot. Předtím pracoval ve vrcholovém managementu společností Inwido, švédského výrobce oken a dveří, a Tarkett, francouzského výrobce podlah. Od roku 2019 byl zároveň členem představenstva společnosti Dovista, která je součástí skupiny VKR.

„Lars Petersson k nám přináší bohaté zkušenosti a vynikající výsledky z globálních výrobních společností v příbuzných odvětvích. Pod jeho vedením společnost Hempel úspěšně zahájila ambiciózní strategii růstu s jasným zaměřením na zákazníky a stejně silným odhodláním zaujmout vedoucí postavení v oblasti udržitelnosti. Jsem přesvědčen, že jsme v Larsovi našli tu pravou osobu, která povede další rozvoj společnosti VELUX,“ říká Jørgen Jensen, předseda představenstva společnosti VELUX Group.

„Je mi ctí a potěšením, že jsem dostal příležitost vést společnost VELUX Group kupředu. V oboru stavebních materiálů pracuji již dvě desetiletí a vždy jsem VELUX obdivoval pro jeho silnou značku a kvalitu. Tato společnost představuje významný odkaz, který definoval celé odvětví, a zároveň si zachovala silný smysl pro společenskou odpovědnost. Upřímně se těším, že se stanu její součástí, budu moci přispět k realizaci ambicí stanovených v nedávno představené strategii růstu společnosti a zároveň zvyšovat laťku udržitelného podnikání," říká Lars Petersson.

Lars Petersson pochází ze Švédska a je mu 53 let. Žije v oblasti Kodaně se svou ženou Annikou, s níž má dvě již dospělé děti.

David Briggs odchází ze společnosti VELUX do důchodu

Po pěti letech v čele společnosti VELUX Group odstoupí v září David Briggs z funkce generálního ředitele.

„David má za sebou téměř 30 let úspěšné kariéry ve společnosti VELUX a během jeho pětiletého působení na pozici generálního ředitele se úspěch společnosti VELUX dále rozvíjel a akceleroval. Je mi líto, že odchází, ale plně respektuji jeho přání trávit více času s rodinou,“ říká předseda představenstva společnosti VELUX Jørgen Jensen.

„David společně s představenstvem a silným výkonným týmem zavedl působivou strategii, jejímž cílem je dosáhnout významného růstu do roku 2030 a stát se skutečným lídrem v oblasti udržitelnosti ve stavebnictví. I nadále jsme plně oddáni pilířům této strategie,“ dodává Jørgen Jensen.

„Bylo mi ctí a tou největší životní výsadou vést společnost VELUX a reprezentovat tuto velkolepou firmu a všechny mé výjimečné kolegy. Od roku 2018 jsme dosáhli výsledků, na které můžeme být všichni hrdí – výsledků, které dalece přesahují představy mnohých o tom, co je možné. A to díky nasazení nejen mých kolegů, ale také našich partnerů, dodavatelů a samozřejmě našich zákazníků,“ říká generální ředitel David Briggs

„Pevně věřím, že společnost VELUX to nejlepší teprve čeká, jak je vytyčeno firemní strategií, kterou jsme zahájili v roce 2021 a která již začíná přinášet solidní výsledky. Je těžké odejít od něčeho, co mám tak rád a čemu tolik věřím. Domnívám se však, že nastal ten pravý čas věnovat se sám sobě a mé rodině. Se silným představenstvem, za nímž stojí neuvěřitelně vstřícní dlouhodobí akcionáři společnosti VELUX, nepochybuji o tom, že společnost VELUX bude i nadále růst a bude po mnoho dalších let představovat nejspíše nejlepší světovou firmu v oblasti stavebních materiálů,“ dodává David Briggs.

Zdroj informací

VELUX a NejBusiness.cz

Datum

3. září 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2652 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál