Změna ve vedení Miele: Tomáš Abraham odchází z pozice jednatele a výkonného ředitele Miele ČR a SR

Změna ve vedení Miele: Tomáš Abraham odchází z pozice jednatele a výkonného ředitele Miele ČR a SR

Společnost Miele, prémiový výrobce přístrojů pro domácnost a profesionální provozy, oznámila změnu na pozici jednatele a výkonného ředitele pro Česko a Slovensko. Po téměř 30 letech na vlastní žádost z vedení odchází k 30. září 2022 Tomáš Abraham, který stál za historií Miele v České republice od samého počátku. Od 1. října 2022 ho na pozici vystřídá Josef Jelínek, který od dubna 2022 působí na pozici ředitele rozvoje pro oblast východní Evropy. Josef Jelínek pracoval v různých manažerských pozicích ve společnostech  Coca Cola, Danone a naposledy ve firmě adidas.

Tomáš Abraham zahájil svou kariéru v Miele ČR v roce 1993 jako obchodní manažer, v roce 1998 se stal obchodním ředitelem. Od roku 2000 působil jako jednatel a výkonný ředitel Miele ČR, o čtyři roky později také jako výkonný ředitel Miele SR. Pod jeho vedením se značka Miele v Česku etablovala mezi premianty v oblasti přístrojů pro domácnost a díky své kvalitě a profesionálnímu zákaznickému přístupu si získala vysoký respekt u klientů, prodejců bílé techniky, developerů, architektů i dalších obchodních partnerů. Abraham patří k nejzkušenějším a nejdéle působícím top manažerům v branži.

„Jsem velmi vděčný společnosti Miele za dlouhodobou důvěru v mé vize a má manažerská rozhodnutí. Rovněž děkuji svým spolupracovníkům za jejich mimořádné nasazení, nikdy bychom nedosáhli tak vynikajících výsledků bez skvělého týmu. Svému nástupci předávám žezlo v době, kdy firma dosahuje i přes krizové prognózy historicky nejlepších výsledků, je personálně stabilizovaná a připravená na další kroky v globální restrukturalizaci, která probíhá. V mém profesním životě nastal čas vyrazit vstříc novým výzvám. Josefu Jelínkovi přeji hodně štěstí do následujícího období, které sice nebude vzhledem k vnějším okolnostem jednoduché, ale firma Miele to zvládne,“ říká Tomáš Abraham.

K velkým úspěchům Tomáše Abrahama a jeho týmu patří mj. zajištění stejně profesionálního zázemí jako u dalších zahraničních poboček Miele, zabezpečení špičkové servisní podpory a především vybudování prodejní sítě obchodních partnerů. Velkou zásluhu má také na vysokém podílu přístrojů Miele na trhu s produkty v oblasti profesionální techniky, zvláště vybavení nemocnic a jejich oddělení centrálních sterilizací. Abraham stojí také za výstavbou a rozšířením výrobního závodu v Uničově, které souvisí s dynamickým růstem Miele na globálním trhu, a v neposlední řadě za zajištěním dlouhodobě stabilní personální situace.

Celkové tržby obchodní společnosti dosáhly v roce 2021 840 mil. korun, což znamenalo meziroční nárůst o 12 %. V letošním roce se opět očekává nárůst zhruba o 17 %. Miele je v České republice jedničkou na trhu prémiové bílé techniky.

K přání všeho nejlepšího do dalších pracovních výzev se Tomáši Abrahamovi za celou společnost Miele přidává i jeho nástupce Josef Jelínek: „Rád bych Tomáši Abrahamovi a jeho týmu poděkoval za neocenitelné nasazení na budování pozitivního vnímání brandu Miele v Česku i na Slovensku, stejně jako za vybudování stabilní sítě obchodních partnerů. Do budoucna mu přeji mnoho úspěchů v pracovním i osobním životě.“

Zdroj informací

Miele a NejBusiness.cz

Datum

9. srpna 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2435 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál