Jim Campion jmenován výkonným ředitelem energetické společnosti Rezolv Energy

Jim Campion jmenován výkonným ředitelem energetické společnosti Rezolv Energy

Jim Campion byl jmenován výkonným ředitelem nově založené společnosti Rezolv Energy, nezávislého výrobce udržitelné energie se sídlem v Praze, který byl založen s cílem vybudovat novou éru udržitelné energetiky v České republice a střední a východní Evropě.

 

 

Profesní kariéra

Jim, kterému je 58 let a je britským občanem, se celý svůj profesní život pohybuje v oblasti energetiky a energetických technologií. Začínal jako projektový inženýr energetických systémů a pracoval na projektech ve více než 85 zemích světa, včetně rizikových oblastí, jako jsou válečné zóny. Po několika letech práce ve Švýcarsku pro společnost ABB Power Generation se ve svých 32 letech vrátil do Velké Británie, kde se stal prvním ředitelem ve společnosti Bowthorpe EMP (součást Spirent PLC). Poté působil více než 15 let jako generální ředitel několika rychle rostoucích společností v oblasti energetických technologií (Quietrevolution, Biomass Engineering, Bowman Power), než se v roce 2011 přestěhoval s rodinou do Prahy a nastoupil do společnosti Enercap.

Od té doby působí v Praze. Za tu dobu řídil portfolio energetických projektů v České republice, včetně větrné elektrárny o výkonu 18 MW v Horní Loděnici u Olomouce a solární elektrárny RETA, která zahrnuje tři parky v Mimoni, Točníku a Lomečku.

Je členem Energy Institutu, celosvětové profesní organizace sdružující ověřené experty v energetice.

Osobní informace

Jim je již více než 21 let ženatý s Češkou. Mezi jeho koníčky patří cyklistika, fotbal a kriket. Nejraději tráví čas v přírodě s rodinou a přáteli.

Zdroj informací

Rezolv Energy a NejBusiness.cz

Datum

2. srpna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2245 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál