Oblast udržitelnosti má v O2 nově na starost Milan Ruttner

Oblast udržitelnosti má v O2 nově na starost Milan Ruttner

Posilování společenské odpovědnosti s důrazem na dlouhodobou udržitelnost neboli ESG strategii (z angl. zkratky Enviromental, Social, Governance) nově v O2 řídí Milan Ruttner. Jeho úkolem je systematicky rozvíjet a dále upevňovat myšlenky ekologického, společensky odpovědného a udržitelného podnikání O2, a to i ve spolupráci s mateřskou skupinou PPF.

Milan Ruttner se chce intenzivně zaměřit na všechny 3 oblasti ESG strategie. "Mým cílem je navázat na dosavadní aktivity společnosti O2 a dále je rozvíjet tak, aby se staly součástí každodenního života celé společnosti, všech rozhodnutí i následných činů. A to ať už jde o oblast životního prostředí, tedy snižování uhlíkové stopy, recyklace či cirkulární ekonomiky, ale také řízení společnosti - dodržování zákonů, vnitřních přepisů a protikorupčních aktivit. V neposlední řadě se chci zaměřit také na oblast sociální, což s sebou nese strategie rozvoje zaměstnanců, zvyšování úrovně spokojenosti zákazníků O2 a společenské odpovědnosti," popisuje nový ESG Officer O2 Milan Ruttner.

Mezi jeho další aktivity bude patřit také vydávání pravidelného ESG Reportu, nastavování konkrétních cílů a jejich pravidelné monitorování. "Společnost O2 se k myšlenkám, které jsou základními kameny ESG aktivit, hlásí už řadu let, v poslední době ale cítíme, že se stávají také velmi důležitým tématem jak ve vztahu k dodavatelům, tak i našim odběratelům a zákazníkům. Zároveň bedlivě sledujeme vývoj ve finančním sektoru a sílící požadavky na reportování. Snažíme se tímto krokem držet směr, kterým se firmy na celém světě postupně ubírají, a chceme ukázat, že právě takto vidíme budoucnost podnikání," doplňuje Milan Ruttner.

Milan Ruttner vystudoval mezinárodní vztahy a chemii na University of Nevada. Má více než 25 let praxe a zkušeností v seniorních pozicích v oblasti lidských zdrojů a obchodu. Působil například v Citibank, Mondeléz, Schneider Electric, Eldorado, Provident nebo ENRC.

Zdroj informací

O2 Czech Republic a NejBusiness.cz

Datum

11. července 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1564 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál