Předsedou představenstva Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu se stal Josef Kučera

Předsedou představenstva Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu se stal Josef Kučera

Do vedení Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) byl dnes jmenován Josef Kučera. Byl vybrán v otevřeném výběrovém řízení, v čele fondu nahradil Vladimíra Ecka, který ve funkci skončil na konci března. Fond se zaměřuje na poskytování garancí a dotací části úroku z úvěru především pro malé a střední zemědělce, ročně hospodaří s částkou okolo 2 miliard korun.

„Josef Kučera je zkušený manažer, který se zvládne vypořádat s výzvami stojícími před společností. Vedení Fondu v něm získá člověka se znalostí potřeb zemědělců a potravinářů. Jedním z jeho důležitých úkolů bude příprava na oznámené přesunutí sídla PGRLF do Brna, které by mělo v dlouhodobém horizontu přinést výrazné systémové úspory,“ řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Nové vedení Fondu připraví také program pro malé a střední potravinářské podniky, který má být zaměřen na podporu investic.

Nadále poběží stávající programy, jako například 1. června spuštěný program Podpora nákupu půdy, ve kterém zemědělci mohou získat až 20 tisíc EUR na nákup půdy. V minulosti takto PGRLF podpořil nákup již více než 100 tisíc hektarů půdy.

„Od nového vedení fondu očekávám také racionalizaci fungování celé instituce. Chci, aby ubylo byrokracie a více postupů bylo v rámci každodenního fungování automatizováno. To přinese další úspory, a především komfort pro žadatele,“ řekl ministr Nekula.

„PGRLF má svoje nezastupitelné místo v rámci agrárního sektoru České republiky. K mým prioritám bude, vedle přípravy plánované relokace, patřit také změna směrem k uživatelsky přívětivějšímu systému a elektronizaci komunikace společnosti,“ uvedl nový předseda představenstva PGRLF Josef Kučera.

Josef Kučera (50) je absolventem Mendelovy univerzity v Brně, kde v roce 2009 také habilitoval. Jeho odborná dráha byla spojena s profesními chovatelskými organizacemi v ČR i zahraničí, ovládá němčinu, angličtinu, polštinu a pasivně ruštinu. Je soudním znalcem v oboru ekonomika a zemědělství. Josef Kučera je ženatý, má dva dospělé syny. Ve volném čase se věnuje cyklistice a lyžování.

Zdroj informací

Ministerstvo zemědělství a NejBusiness.cz

Datum

23. června 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2278 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál